• Facebook
 • YouTube
 • Telegram
 • کابینۀ شخصی
پرسش و پاسخهای متداول

برای مشتریان

 • علت اصلی اهمیت افزون سرمایه گذاری در فلزات گران بها چیست؟

  طلا یکی از مهمترین ابزار های مالی، از دوران باستان بوده، که به عنوان نماد ثروت و قدرت به شمار می آید. این فلز جادویی علت اصلی اختلافات، سرقت ها، مشاجرات و حتی جنگ ها، در طول تاریخ بوده. طلا به مدت زمان زیادی، به عنوان سیستم اصلی پردازش های مالی جهان به حساب می امده، که با وجود نفی اخیر استاندارد طلایی، این فلز هنوز به عنوان یکی از با ثبات ترین ارز های جهانی، به شمار می آید. حتی در مقایسه با دیگر فلزات گران بها، طلا از جذابیت خاص و بیشتری، به منظور سرمایه گذاری، برخوردار می باشد.

  فلزات گرانبهای معروف و پر طرفدار جهان، عبارتند از: طلا، نقره، پالادیوم و پلاتین. به دلیل پایداری شیمیایی افزون و زیبایی مفرط فلز های یاد شده، بر عرف آنها نیز، افزوده می گردد. به منظور کسب سرمایه با استفاده از فلزات گران بها، نیازی به بازگشایی معادن و استخراج سنگ نیست. چرا که اکثریت بازرگانان امروزی از سادگی خرید و فروش ارزهای آهنین، همواره با خبر می باشند.

  به منظور معامله با استفاده از فلزات گران بها، می توان از راه برد های ذیل، استفاده نمود:

  خریداری شمش و یا سکه، گشایش حساب بانکی غیر شخصی فلزات گران بها، خرید اوراق بهادار و یا سهام شرکت های استخراج کننده ی فلزات گران بها، خریداری سهام طلا و یا بازگشایی حساب تجاری spot metal در کمپانی بروکر.

  راهبرد شماره ی 1: خرید شمش

  در صورتی که شما میل به داشتن شمش طلای واقعی، در منزل خود دارید، می توانید با مراجعه به بانک، از چنین دارایی بهره مند شوید. اما چنین خریدی، از نکات منفی انبوهی، برخوردار می باشد. در وهله ی اول پرداخت مالیات. در وهله ی دوم عدم خرید دوباره ی شمش طلای فروخته شده به شما، از سوی بانک. چرا که حتی در صورت خرید همان شمش از شما، بانک قیمت خرید را به میزان انبوهی کاهش خواهد نمود. در وهله ی سوم، می بایست به منظور حمل و نقل، حفظ و نگه داری و همچنین محفوظ نگاه داشتن چنین سرمایه ای، به پرداخت هزینه های مداوم و بیشتری، پرداخت.

  راهبرد شماره ی 2: خرید سکه

  سکه ها در حال حاضر به دو نوع تقسیم می گردند: سکه های عتیقه و سکه های سرمایه گذاری. به منظور خرید سکه می توان هم از سرویس بانک و هم از مغازه های سکه شناسی، استفاده نمود. سکه های عتیقه ای که از فلزات گران بها ساخته شده اند، از مزایای بیشتری، برخوردار می باشند. چرا که چنین امری بر قیمت سکه می افزاید. مهم ترین نکته ی منفی این سکه ها – کمبود سطح نقدینگی دارایی مربوطه، به شمار می آید.

  راهبرد شماره ی 3: بازگشایی حساب فلزات در بانک

  این گونه از حساب ها (حساب فلزات گران بها)، شامل دو دسته می باشند:

   1. حساب بانکی برای نگهداری

   2. حساب غیر شخصی فلزات گران بها

  در گزینه ی اول، تمام وظایف نگه داری از حساب مربوطه را، مشتری به بانک مذکور می سپارد. در این بین این گونه از حساب ها به عنوان ابزار مالی کسب درآمد، استفاده نمی گردد. اما گزینه ی دوم، همانند سپرده ی ارزی بوده، که از سرمایه گذاری در خرید فلزات گران بها، شکل می گیرد. در بعضی از اوقات، این گونه از حساب های مالی امکان دریافت درصد بهره، از سپرده گذاری فلزات مذکور را نیز، مهیا می نمایند.

  راهبرد شماره ی 4: خرید اوراق بهادار پشتیبانی شده با طلا

  این گونه از اوراق بهادار را، هیات جهانی طلا (The World Gold Council – WGC)، به عرضه می رساند. این هیات به دست بزرگ ترین شرکت های استخراج طلا ترتیب دیده شده است. این هیات به منظور تنظیم نمودن اوراق بهادار طلایی، صندوق Gold Bullion Securities (GBS) را ترتیب داده. این صندوق سهام طلایی استرالیا، لندن، نیویورک و ایالات متحده را، در بازار بورس جهانی، جای می دهد. هر یک از این اوراق به خریداران اجازه ی برداشت 1.3 گرم طلای خالص، از رزرو طلایی بانک HSBC لندن را، اهدا می نماید.

  راهبرد شماره ی 4: بازگشایی حساب تجاری به منظور کسب درآمد از معاملات spot metal

  به منظور سرمایه گذاری در فلزات گران بها، می توان به بازگشایی حساب تجاری حقیقی در سازمان بروکر پرداخت. تجارت آنلاین با استفاده از ابزار مالی فلزات گران بها، در سازمان اکثریت بروکر ها موجود بوده و به بازرگانان فرصت می نماید تا به تجارت اختلاف قیمت طلا و نقره با دلار ایالات متحده، بپردازند. Spot-metal از نقدینگی بسیار بالایی برخوردار بوده و تجارت آنلاین فلزات گران بها از طریق بروکر، بار سنگین تشریفات امنیتی، حفاظتی و مالیاتی خرید این گونه از دارایی را، از شانه های شما برخواهد داشت.

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.