• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
چارت آنلاین نرخ پوند استرلینگ (GBP) به کرون دانمارک (DKK) پیشبینی و تحلیل بازار فارکس

GBP/DKK

8.6809

0%

بالا: 8.6809

پایین: 8.6809

خرید فروش
0%
0%

روحیه معامله گرام

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی پوند استرلینگ و کرون دانمارک به دلیل ثبات بسیار بالا، به عنوان یکی از محبوب ترین ابزار های معاملاتی بازرگانان، در سطح بازار فارکس به شمار می آید. چرا که در این دو شاهنشاهس شرایط کشوری به شکل معجزه آسایی رو به رشد است.

 

دانمارک به شکل عظیمی در حال تجارت با بریتانیا می باشد. دانمارک کشوری است با اقتصادی رو به رشد و حوزه ی کشاورزی و صنایع بسیار پیشرفته. دانمارک از معادن نفت بسیار زیادی برخوردار می باشد. صادرات نفت این کشور به دیگر کشور ها نیز، بسیار زیاد می باشد. مهم ترین هم تا های شاهنشاهی دانمارک کشورهای اتحادیه ی اروپا به شمار می آیند.

 

در طی سال 2015، اقتصاد بریتانیا در حوزه ی تولیدات ناخالص داخلی و شاخص قدرت خرید، رتبه ی 10 را کسب کرد. مهم ترین بخش اقتصادی بریتانیا، شامل حوزه ی خدمات این کشور می باشد. این کشور بیش از %10 از حجم کلی خدمات جهان را در بر داشته است. این محصولات شامل: خدمات بروکری، بانکی، مشاورتی و برنامه نویسی نرم افزاری می باشد. دومین بخش عمده ی اقتصاد این کشور، شامل حوزه ی صنایع می باشد. این بخش شامل: حوزه ی معادن (%2.2 از حجم کلی تولیدات ناخالص داخلی) و صنایع کارخانه ای (%14.7 از حجم کلی تولیدات ناخالص داخلی)، می باشد. صادرات اصلی این کشور نیز، شامل: ماشین آلات، وسایل حمل و نقل، کالا های صنعتی و محصولات شیمیایی می باشد. علاوه بر این استخراج نفت بریتانیا، که از سال 1970 میلادی آغاز یافته نیز، از طریق کاهش نمودن واردات محصولات نفتی، سرمایه ی عظیمی را، به این کشور جذب نموده.

 

با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی می توان به بررسی نوسانات ارزی ابزار مالی مورد نظر پرداخت.

 

جفت ارزی GBP/DKKاز نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی پوند GBPبه شمار می آید. واحد ارزی کرون دانمارک DKK نیز، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی پوند GBP بوده و به منظور خرید پوند GBP، نیاز به فروش میزان بیشتری از کرون دانمارک DKK می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی کرون دانمارک DKK، می باشد.

 

واحد ارزی کرون دانمارک – (با کد بانکی DKK) – به عنوان واحد ارزی پایه ی پادشاهی دانمارک به شمار می آید. این واحد اری در جزایر فارو و گرینلند نیز استفاده می گردد. تنظیمات مالی و توزیع پول این کشور، به دست بانک ملی دانمارک (Danmarks Nationalbank) انجام می پذیرد.

 

واحد ارزی پوند استرلینگ و یا به عبارتی همان پوند (با کد بانکی GBP و نشانه ی £) به عنوان واحد ارزی اصلی بریتانیا، (شاهنشاهی متحد بریتاینا) و ایرلند شمالی، به شمار می آید. این واحد ارزی در خلیج لامانش، جزایر گرنسی، جرسی، جزیره ی مرد (در دریای ایرلند) نیز، استفاده می گردد. علاوه بر این داخل مرز های آبی بریتانیا، جزایر فولکلند، جبرالطارق، جزیره ی یلینای مقدس، جزیره معبد و Tristan da cunha نیز، از واحد ارزی پوند استفاده می گردد. توزیع پول و تنظیمات سیاست گذاری های مالی بریتانیا، از طریق بانک انگلستان، انجتم می گیرد. این بانک تنظیمات نرخ بهره را نیز، به عهده دارد.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
-7.4 -3.8 0.7 0.7
نام قیمت جاری آخرین ویرایش
GBP/NOK 12.18796000 0%
GBP/AUD 1.86668 0%
GBP/JPY 151.985 0.01%
GBP/CHF 1.26374000 0%
GBP/CAD 1.72711000 0%
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.