• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی

چارت آنلاین نرخ پوند استرلینگ (GBP) به ین ژاپن (JPY) پیشبینی و تحلیل بازار فارکس

GBP/JPY

129.092

-0.12%

высокая: 129.36

низкая: 129.06

خرید فروش

Trader`s mood

Seller Buyer

جفت ارزی پوند استرلینگ و ین ژاپن نمایان گر تراز قدرت دو کشور بسیار اقتصادی جهان، می باشد. این دو کشور از تولیدات ناخالص داخلی بسیار زیاد و شاخص کسب و کار بسیار مثبتی برخوردار می باشند. علاوه بر این نرخ سرمایه گذاری در سطح این دو کشور بسیار بالا بوده و همین امر نیز دلیل اصلی محبوبیت این جفت ارزی، به شمار می آید. جفت ارزی GBP/JPY بسیار سرسخت بوده و پیش بینی اش تقریبا امکان ناپذیر می باشد. چرا که تحرکات این جفت ارزی از وقایع گوناگون اقتصادی و سیاسی در سطح جهان تاثیر می گیرد.

چندی از این عوامل تاثیر گذار بر تحرکات نرخی این جفت ارزی پایین تر ذکر شده است:

  • تنظیمات نرخ بهره ی ژاپن و بریتانیا

  • ترند کلی بازار فارکس

  • مداخلات سیاسی و اقتصادی ژاپن

  • شاخص های اقتصادی ایالات متحده

  • اخبار جهان

 

یک نکته ی بسیار جالب: این جفت ارزی به دلیل نوسانات نرخی شدید و سریع بودن افت ها و افزایش هایش، به عنوان جفت ارزی سلطنتی و یا اژدها، یاد می شود. سیگنال های تجاری این جفت ارزی بسیار سریع و آنی می باشند. نرخ نوسانات ارزی بسیار بالای این جفت ارزی تازه کاران بازار فارکس را، به شدت خواهد ترسانید.

 

در طی سال 2015، اقتصاد بریتانیا در حوزه ی تولیدات ناخالص داخلی و شاخص قدرت خرید، رتبه ی 10 را کسب کرد. مهم ترین بخش اقتصادی بریتانیا، شامل حوزه ی خدمات این کشور می باشد. این کشور بیش از %10 از حجم کلی خدمات جهان را در بر داشته است. این محصولات شامل: خدمات بروکری، بانکی، مشاورتی و برنامه نویسی نرم افزاری می باشد. دومین بخش عمده ی اقتصاد این کشور، شامل حوزه ی صنایع می باشد. این بخش شامل: حوزه ی معادن (%2.2 از حجم کلی تولیدات ناخالص داخلی) و صنایع کارخانه ای (%14.7 از حجم کلی تولیدات ناخالص داخلی)، می باشد. صادرات اصلی این کشور نیز، شامل: ماشین آلات، وسایل حمل و نقل، کالا های صنعتی و محصولات شیمیایی می باشد. علاوه بر این استخراج نفت بریتانیا، که از سال 1970 میلادی آغاز یافته نیز، از طریق کاهش نمودن واردات محصولات نفتی، سرمایه ی عظیمی را، به این کشور جذب نموده.

 

با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی می توان به بررسی نوسانات ارزی ابزار مالی مورد نظر پرداخت.

جفت ارزی GBP/JPYاز نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی پوند GBPبه شمار می آید. واحد ارزی ین ژاپن JPY نیز، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی پوند GBP بوده و به منظور خرید پوند GBP، نیاز به فروش میزان بیشتری از ین ژاپن JPY می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی ین ژاپن JPY ، می باشد.

 

واحد ارزی ین ژاپن ( با نشانه ی 円¥ و کد بانکی YPY) – به عنوان پول اصلی کشورژاپن به شمار می آید. این واحد ارزی به عنوان یکی از اصلی ترین واحد های رزرو جهان، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این کشور نیز، بر عهده ی بانک مرکزی ژاپن می باشد.

 

واحد ارزی پوند استرلینگ و یا به عبارتی همان پوند (با کد بانکی GBP و نشانه ی £) به عنوان واحد ارزی اصلی بریتانیا، (شاهنشاهی متحد بریتاینا) و ایرلند شمالی، به شمار می آید. این واحد ارزی در خلیج لامانش، جزایر گرنسی، جرسی، جزیره ی مرد (در دریای ایرلند) نیز، استفاده می گردد. علاوه بر این داخل مرز های آبی بریتانیا، جزایر فولکلند، جبرالطارق، جزیره ی یلینای مقدس، جزیره معبد و Tristan da cunha نیز، از واحد ارزی پوند استفاده می گردد. توزیع پول و تنظیمات سیاست گذاری های مالی بریتانیا، از طریق بانک انگلستان، انجتم می گیرد. این بانک تنظیمات نرخ بهره را نیز، به عهده دارد.

Swap Short Swap Long Factor Short Factor Long
-0.85 0.05 0.8 0.8
Name Current price Last Change
GBP/CAD 1.61080000 0%
GBP/CHF 1.19048000 0%
GBP/AUD 1.7921 0.24%
GBP/DKK 8.15110000 0%
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.