• Facebook
 • YouTube
 • Telegram
 • کابینۀ شخصی
پرسش و پاسخهای متداول

برای تازه واردان

 • فارکس و CFD چیست ؟

  فارکس

  فارکس مخفف «Foreign exchange market» است بمعنی بازار بین المللی تبادل ارز. این بازار خارج از بورس کار می کند و در جای خاصی متمرکز نیست یعنی معاملات در طول شبانروز در تمام جهان انجام می شود. این بازار در اوایل سالهای 70 قرن بیستم با پذیرفتن نظام ارز شناور در بسیاری از کشورها  شکل گرفت. در معاملات فارکس بانکهای ملی و تجاری، شرکتهای مالی و بیمه و مردم عادی هم شرکت می کنند و برای عده ای این بازار نوعی درآمد جانبی شده است و برای عده ای درآمد اصلی. امروز معاملات در این بازار از طریق ترمینالهای تجاری اینترنتی انجام می شود.

  CFD - قرارداد مابه التفاوت

  CFD مخفف «Contract for Difference» - قرارداد مابه التفاوت. این گونه قراردادها آلات مالی فرعی هستند که بر پایه قراردادهای فیوچرس استوار می باشند. فرق اصلی بین فیوچرس و CFD این است که بازار CFD بورس ندارد و در جای خاصی متمرکز نیست. بازار CFD خارج از بورس کار می کند. هدف اصلی این بازار بهره برداری از تغییرات قیمت دارایی است. نکته مهم این است که ضمن اجرای معاملات نیازی به خرید و فروش واقعی و تحویل کالا دارایی وجود ندارد. بازار CFD درسالهای 80 قرن بیستم در انگلیس شکل گرفت. این یک بازار الترناتیف خرید و فروش در بورس و فارکس است. این بازار برای آنهایی که می خواهند در بازار دارایی اولیه کار کنند اما توانایی پولی آن ندارند.

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.