• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
فاکتور های تجاری روز 16.09.2020

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بریتانیا ممکن است تست های ویروس را محدود کند

دولت انگلیس هشدار داد که آزمایشات ویروس کرونا ممکن است به زودی محدود تر شوند. زیرا این مساله به بازار کار فشار می آورد. به همین دلیل و برای مبارزه با قرنطینه شدید، بوریس جانسون قصد در کاهش دادن و محدود کردن تست ها دارد. اقتصاد انگلیس - كه تقریباً 700000 شغل را در طول بحران از دست داده بدین شکل می تواند بازار کار را احیا نماید. البته این مساله باعث می شود تا آمار کم تر از آنچه واقعیت دارند جلوه دهند و قرنطینه این کشور در صورت شکل گیری موج دوم، تا حدودی عقب بی افتد، که البته به خودی خود حجم زیادی از بودجه دولتی را نجات خواهد داد. در این بین می بایست به برکسیت هم توجه داشت. چرا که این مساله پوند را تحت فشار قرار داده. اما همانطور که می بینید بوریس جانسون، همانند ترامپ پر از سورپرایز هست و می تواند روند بازار را به طرز غیر منتظره ای تغییر دهد.

 

عدم تغییر سیاست مالی فدرال رزرو تا سال 2023

تحلیلگران پیش بینی می کنند که تا سال 2023 افزایش نرخ بهره بانک مرکزی غیر ممکن است. اجازه دادن به افزایش تورم بالا تر از %2 خطر فعلی برای خریداران دلار به حساب می آید. سیاست مالی سیستم ذخایر فدرال به فکر هموار سازی شرایط بوده اما تحمل تورم بیش از حد بالا به موازات پایین بودن نرخ بهره در طول چند سال می تواند منجر به ایجاد کانالی نزولی در روند شاخص دلار شود. اقتصاددانان، مدیران صندوق ها و استراتژیست ها معتقدند که اگر تورم از هدف %2 بالاتر رود، بانک فدرال نسبت به سیاست گذاری مالی سخت گیر خواهد ماند، که خبر خوبی برای دلار نمی باشد. این پیش زمینه تا قبل از توقف افزایش نرخ تورم می تواند قیمت دلار را تحت فشار قرار دهد. البته انتخابات آتی ایالات متحده و استراتژی اقتصادی رئیس جمهور بعدی، مهم ترین عامل برای تقویت یا تضعیف بیشتر دلار به شمار می رود.

 

سازمان تجارت جهانی: تعرفه های ایالات متحده برای کالاهای چینی، نقض قوانین است

سازمان تجارت جهانی روز سه شنبه اعلام کرد که تعرفه های اضافی اعمال شده توسط ایالات متحده بر کالاهای چینی در سال 2018، قوانین تجارت بین المللی را نقض می کنند. سخنگوی وزارت بازرگانی چین طی یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: "سیستم تجاری WTO اصل و پایه تجارت جهانی است. می بایست به قوانین و اصول سازمان تجارت جهانی احترام گذاشت. دولت ترامپ پیش از این ادعا کرده بود که تعرفه ها علیه چین برای جلوگیری از اقدامات ناعادلانه پکن و سرقت مالکیت معنوی ضروری است. رابرت لایتهایزر، نماینده تجاری ایالات متحده در بیانیه ای گفت: باید به ایالات متحده اجازه داده شود تا از خود در برابر شیوه های تجاری ناعادلانه دفاع کند. در مذاکرات تجاری با چین ترامپ یاد آوری کرد: امیدوارم تا قبل از انتخابات 2020 بتوانیم به توافقی برسیم که برای هر دو کشور مفید باشد.

 

نظر داشته باشید ...

 

- نشر آمار شاخص پایه ای خرده فروشی ایالات متحده

- تغییرات حجم تولیدات ناخالص داخلی ایالات متحده

- نشر شاخص بهای مصرف کننده کانادا

- تغییرات حجم ذخایر نفتی ایالات متحده

- نشست سران سیستم ذخایر فدرال به منظور تنظیم نرخ بهره


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.