• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسانات نرخی به تاریخ 26.06.2020

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

Ethereum

فروش عمده ارز رمز نهاد به دست ماینر ها به صرافی ها منجر به ادامه دار شدن افت موقت دارایی های دیجیتالی شد. افت قیمت اتر شکست خط ترند صعودی رو به دنبال داشت. مسلما همانطور که قبلا تعریف کرده بودیم، شکست خط ترند همیشه باعث برخورد قیمت به مینیموم ها یا ماکسیموم های موضعی می شود. اینجا هم، شکست خط ترند و پشتیبانی 230.00-228.00 باعث افت مابعد تا مینیموم موضعی 224.00 شد. عمیق تر شدن این افت تا وقتی که سطوح 224.00 و 220.00 شکسته نشده، خطر ناک نیست و مبنی بر ادامه یابی گرایش کلی و صعودیه. در صورت شکست سطوح 220.00 و 216.00، افت قیمت دارایی های دیجیتالی و اتر می تواند در هفته آتی هم ادامه داشته باشد. در خیر این صورت، تحکیم یابی بر فراز 220.00 به از سر گیری گرایش صعودی از هفته دیگر کمک خواهد نمود.

 

WTI

اخبار های منفی چین و منفی رقم خوردن برخی از آمار حجم ذخایر نفتی منجر به افت شدید قیمت نفت در طول هفته جاری شد. طبق نظریه همیشگی خطوط ترند صعودی که شکسته شدند نرخ گذاری ها به ترتیب تا مینیموم های موضعی 39.20 و بعد تا 37.20 هم سقوط کردند. این دو مینیموم موضعی دقیقا زیر دو خطوط ترند اولیه قرار داشتند و تست شدند. در حال حاظر قیمت نفت بر فراز خط ترند بسیار مقاومی (مقاوم – به دلیل ملایم بودن شیب) تحکیم یافته که از اواخر ماه می ادامه داشته. به همین دلیل نیز، به موازات شکسته شدن مقاومت 39.20، می توان با ادامه یابی گرایش صعودی تا مرز سطوح 40.00 و یا حتی 40.40 نیز، برخورد کرد.

 

NZD/USD

در این نمودار هم، بعد از شکسته شدن خط ترند نزولی، قیمت تا مرز ماکسیموم موضعی و حتی بیشتر هم افزایش یافت. اما افزایش غیر منتظره دلار ایالات متحده بر اثر ریزش سهام این کشور، باعث شدن که قیمت این جفت ارزی هم کاهش پیدا کند. در حال حاضر با ادامه یابی نوسان سازی در کانال افقی بسیار وسیع 0.6380-0.6520 رو به رو هستیم. نرخ گذاری ها اخیرا از نهاد این کانال برگشت خورده اند و همین امر احتمال ادامه یابی افزایش میان مدت را افزایش می دهد. ولی پایین بودن نوسانات نرخی و شیب کم خط ترند می تواند مبنی بر احتمال افت های دوباره تا نهاد بازار و سطح 0.6400 باشد. البته تا قبل از شکست پشتیبانی 0.6420 اولویت با سناریو صعودی می باشد. از نظر کلی سقوط امروز دلار ایالات متحده می تواند به افزایش بیشتر قیمت این جفت ارزی تا مرز 0.6460 و حتی 0.6480 نیز بی انجامد.

 

USD/CHF

قیمت دارایی های حفاظتی (فرانک سوئیس) از نظر کلی افزایشی میان مدت را تجربه نموده اند. مخصوصا با توجه به برگشت اخیر نرخ گذاری ها از خط ترند نزولی که از اواسط ماه جاری ادامه داشته. همچنین شکست مینیموم 0.9480 احتمال ادامه یابی افت کلی قیمت دلار نسبت فرانک را افزایش می دهد. این افت نرخ گذاری ها مسلما در صورت افزایش دلار متوقف خواهد شد. به همین دلیل، فروش را بعد از شکست 94.60 باز می کنیم و تا مرز خط ترند صعودی و سطح هدفی 0.9440 ادامه می دهیم.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.