• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی

چارت آنلاین نرخ دلار آمریکا (USD)به روبل روسیه (RUB) پیشبینی و تحلیل بازار فارکس

USD/RUB

65.994

-0.02%

высокая: 66.0102

низкая: 65.994

خرید فروش

Trader`s mood

Seller Buyer

جفت ارزی دلار ایالات متحده و روبل روسیه – یکی از محبوب ترین ابزار های تجاری تریدرها در روسیه، به شمار می آید. چرا که این ابزار مالی از نقدینگی بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد.

 

روبل روسیه از طریق هیچ گونه دارایی (همچون طلا و نفت ...) پشتیبانی نمی گردد. از اواسط قرن 19 و تا سال 1944 میلادی روبل از طریق طلا پشتیبانی می شد. اما از سال های 1944 تا 1970 میلادی، طلا به پشتوانه ای سمبلیک تبدیل شد. چرا که در طی سال های یاد شده اکثریت ارز های جهانی از دلار ایالات متحده تاثیر می گرفتند و دلار ایالات متحده نیز از پشتیبانی طلا برخوردار بود. این سیستم به نام سیستم برتون وود (Bretton Woods system) مشهور می باشد. در حال حاضر نرخ گذاری های واحد ارزی روبل روسیه، همانند اکثریت واحد های ارزی از طریق بانک های مرکزی داخلی تنظیم می گردد. علاوه بر این کشور روسیه حق تنظیم خصوصی و مصنوعی روبل و توزیع اسکناس این واحد ارزی را نیز، درار می باشد.

 

پیش بینی گرایش های نرخی این جفت ارزی بسیار دشوار می باشد. چرا که چگونگی جریان نرخی این جفت ارزی، از تغییرات نرخی جفت ارزی یورو – دلار، سرچشمه می گیرد. علاوه بر این تغییرات قیمت نفت، گاز و معادن طبیعی نیز، بر تحرکات نرخی روبل تاثیر به سزایی می گذارند. افزایش قیمت نفت، تحکیمات ارزی روبل را به دنبال داشته، اما به غیر از نفت با تعداد زیادی از عوامل تاثیر گذار دیگر بر تحرکات نرخی این جفت ارزی نیز، مواجه می باشیم. به طور مثال: تغییرات شرایط در میدان نبرد تجاری، سیاسی و نظامی، تحریم های غربی، سرعت رشد تورم، شرایط تراز تجاری، عملکرد بازار فارکس در سطح کشور و همچنین دیگر عوامل.

 

جفت ارزی USD/RUBاز نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار USD به شمار می آید. واحد ارزی روبل روسیه RUB نیز، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار USD بوده و به منظور خرید دلار USD ، نیاز به فروش میزان بیشتری از روبل روسیه RUB می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی روبل روسیه RUB ، می باشد.

 

از طریق نمودار این جفت ارزی نیز، می توان به بررسی تحرکات نرخی فرونیت، نسبت به یورو و اجرای معاملات ارزی، پرداخت.

 

روبل روسیه (با کد بانکی RUB) – به عنوان واحد ارزی جمهوری فدرال روسیه به شمار می آید. تنظیمات مالی و توضیع پول این واحد ارزی، به عهده ی بانک مرکزی فدرال روسیه، به عهده دارد. وظیفه ی اصلی این بانک، پایدار نگاه داشتن روبل به حساب می آید.

 

واحد ارزی دلار ایالات متحده – (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) – به عنوان پول رسمی دلار ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

Swap Short Swap Long Factor Short Factor Long
23.8 -44.2 0 0
Name Current price Last Change
USD/JPY 105.39000000 0%
USD/CZK 23.18400000 -0.01%
USD/CAD 1.32750000 0%
USD/PLN 3.92530000 0.24%
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.