• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
روزهای سخت برای یورو تا کی ادامه خواهد داشت؟
Published on 28.09.2021 12:03

یورو امروز با وارد شدن به جلسه معاملات اروپا تحت فشار مضاعفی در برابر دلار آمریکا قرار دارد و پس از آنکه داده های اقتصادی ایالات متحده بهتر از حد انتظار بود، یورو به پایین ترین سطح 1 ماه گذشته خود یعنی 1.1683 دلار رسید.

رئیس فدرال رزرو آمریکا جروم پاول، امروز برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان در مقابل کمیته کنگره حاضر خواهد شد تا در رابطه با چشم‌انداز سیاست‌های پولی و اقتصادی آمریکا حرف بزند. با اینکه چند روزی نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا روند صعودی داشت، اما این نرخ در حال حاضر به زیر ۱٫۵۰ درصد بازگشته است.

به گفته پاول، فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره فکر می کند، در حال برنامه ریزی برای خروج از سیاست‌های انبساطی پولی است و از ماه نوامبر حجم خرید اوراق قرضه را پایین بیاورد و این کار را در سال‌های آینده هم ادامه دهد.

ضمناً قیمت انرژی هم به شدت در حال افزایش است و باعث تشدید نگرانی‌ها از رشد سریع تورم شده است.

انتشار دیروز داده های مربوط به سفارشات کالاهای بادوام در ایالات متحده، به میزان قابل توجهی بالاتر از 0.7 درصدی که تحلیلگران انتظار داشتند رسید یعنی 1.8 درصد و این به یک به محرک قوی برای دلار تبدیل شد.

نیروی محرکه جفت ارز EUR / USD امروز سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، و سپس سخنرانی جروم پاول در کنگره آمریکا خواهد بود.

جفت ارز EUR / USD در جریان معاملات دیروز با مقاومت سختی در 1.1725 دلار روبرو شد و با عبور از آن به سطح حمایتی بعدی در 1.1683 دلار رسید.

این جفت ارز در جلسه امروز، این سطح 1.1683 دلار را که نشانه قوی نزولی هم به حساب می آید شکسته است و در حال حاضر سطح به حمایتی بعدی 1.1665 دلار چشم دوخته است.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.