• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
کاهش یورو علیرغم داده های مثبت
Published on 20.09.2021 11:46

یورو در ماه سپتامبر و پس از آنکه نتوانست از داده های بالاتر از حد انتظار منتشر شده امروز استفاده کند، مجدداً به پایین ترین سطح خود رسید، که آثار منفی فعلی در برابر ارز اروپایی را نشان می دهد.

شاخص ماهانه تولیدکنندگان آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، در جریان افتتاح جلسه صبح امروز اروپا با 1.5 درصد به بازار وارد شد، تقریبا دو برابر انتظار تحلیلگران یعنی 0.8 درصدی، و نرخ سالانه هم به همان اندازه چشمگیر بود، یعنی 12 درصد در برابر 12.2 درصد انتظارات.

ما همین وضعیت را در روز جمعه گذشته مشاهده کردیم، زمانی که یورو نتوانست از داده های ناامیدکننده آمریکا استفاده کند، زیرا شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده در سپتامبر به 71 رسید، در حالی که در ماه قبل 70.3 بود که کمتر از  72.2انتظار تحلیلگران بود.

با توجه به اینکه هیچ خبر اقتصادی مهمی از ایالات متحده یا منطقه یورو امروز دریافت نمی شود، هرگونه افزایش در یورو می تواند محدود شده و شانس کاهش آن در برابر دلار آمریکا همچنان بالا است.

محرک اصلی جفت ارز EUR / USD در این هفته آخرین تصمیم در مورد نرخ بهره و بیانیه سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده خواهد بود که در آن انتظار می رود نرخ ها در همان سطح باقی بمانند.

بیانیه پولی زیر نقطه عطفی خواهد بود زیرا سرمایه گذاران به دنبال نشانه هایی هستند از اینکه بانک مرکزی قصد دارد طرح خرید اوراق قرضه خود به میزان 120 میلیارد دلار در ماه را کاهش دهد و در حال حاضر تحلیلگران در مورد زمان وقوع این امر اختلاف نظر دارند.

پس از عبور از مرز 1.1800 دلار، یورو در طول 3 روز گذشته با مقاومت سختی روبرو شد و ضررهای سنگینی متحمل شد و اکنون به سمت سطح حمایتی بعدی 1.1696 دلار حرکت می کند.

با شکستن این مرز بحرانی، سطح حمایت بعدی 1.1673 دلار مورد توجه قرار می گیرد و جفت ارز EUR/USD به پایین ترین سطح خود می رسد که در 12 ماه گذشته مشاهده نشده است.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.