• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
جفت ارز EUR/USD در انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI)
Published on 12.10.2021 11:17

همانطور که در مقاله دیروز پیش بینی شده بود، یورو در جریان معاملات روز دوشنبه در محدوده اصلاحی قرار داشت و با ورود به جلسه امروز اروپا، باز هم در همان محدوده در حال نوسان کردن است. تعطیلات رسمی روز کلمبوس در آمریکا و در غیاب اخبار اقتصادی در هر دو طرف اقیانوس اطلس، جفت ارز EUR/USD محدود کرده است.

حتی پس از اینکه فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، به این نکته اشاره کرد که بانک مرکزی اروپا انتظار ندارد نوع دلتا ویروس کرونا به یک مشکل بزرگ داخلی برای منطقه یورو تبدیل شود و ضمناً انتظار دارد هرگونه افزایش ناگهانی تورم موقتی باشد، هیچ هیجانی در بازار اتفاق نیفتاد.

در آستانه جلسه معاملاتی امروز، تقویم اقتصادی مجددا نسبتاً آرام است، اگرچه انتشار شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی آلمان ZEW و کل منطقه یورو ممکن است برای یورو بی ثباتی ایجاد کند، اما به طور کلی ما هنوز انتظار داریم که این جفت ارز در اینمحدوده معاملاتی، فعلا محدود باقی بماند.

قاعدتاً همه اینها باید فردا با انتشار اخبار اقتصادی تغییر کند، یعنی با انتشار اطلاعات CPI از آلمان، و به دنبال آن داده های CPI ایالات متحده. اخبار اصلی روز، گزارش آخرین نشست پولی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا - FOMC Minutes در پایان جلسه معاملات ایالات متحده خواهد بود، جایی که بازار به دنبال نشانه هایی از برنامه های فدرال رزرو برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است.

به سختی می توان این روند نزولی را معکوس کرد، به ویژه اینکه فدرال رزرو همچنان در حال تست کردن بازار برای کاهش برنامه خرید اوراق قرضه خود است که احتمالاً این مقدمه ای برای تصمیمات در مورد نرخ بهره باشد. طبیعتا این امر باعث افزایش علاقه بیشتر به دلار می شود.

همانطور که در نمودار روزانه می بینیم، جفت ارز EUR / USD از 3 سپتامبر پس از رسیدن به بالاترین سطح در محدوده 1.1900 دلار، تحت فشار موج فروش قرار گرفته است. روند نزولی با شکسته شدن سطح حمایتی و روانی 1.1600 کند شد.

این جفت ارز 2 بار سطح حمایتی 1.1540 را تست کرد ولی موفق به شکستن اون نشد، در صورت لمس سوم احتمال سقوط قیمت وجود دارد. اما برای امروز مثل روز قبل پیشنهاد خرید و فروش داده نمیشود، مگر اینکه از استراتژی اسکالپینگ در تایم فرمهای کوتاه استفاده شود.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.