• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
تثبیت موضعی یورو پس از انتشار گزارش ناامید کننده NFP
Published on 11.10.2021 13:18

یورو برای دومین روز متوالی با شیبی ملایم در برابر دلار آمریکا افزایش یافت، چراکه ما با داده های ناامیدکننده ای که جمعه گذشته از ایالات متحده منتشر شد و ضمناً زمان کاهش برنامه مشوق مالی فدرال رزرو آمریکا را زیر سوال برد، وارد جلسه معاملاتی اروپا شدیم.

آمارهای وزارت کار نشان می دهد که تعداد مشاغل بخش غیرکشاورزی در ماه گذشته تنها 194000 نفر بود که بسیار کمتر از تعداد 500000 شغل جدید انتظار تحلیلگران است، اما از سوی دیگر، نرخ کلی بیکاری از 5.1 به 4.8 درصد کاهش یافت.

اگر داده های NFP آنطور که انتظار می رفت ارائه می شد، مطمئناً بانک مرکزی آمریکا برنامه خرید اوراق قرضه خود را که برای تقویت اقتصاد در برابر آثار مخرب ناشی از همه گیری کووید 19معرفی شده بود، قبل از پایان سال کاهش می داد.

فدرال رزرو مدتی است که نگران بازار کار است و مکرراً تأکید می کند که وضعیت اشتغال یکی از عوامل اصلی است که به آنها کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا کاهش مشوق ها را اعمال کرده و سپس نرخ ها را افزایش دهند. اکنون آنها احتمالاً منتظر خواهند ماند تا ببینند که اوضاع در ماه آینده چگونه پیش می رود، که این موضوع حتمالا باید تا حدی از یورو حمایت موقت کند.

امروز تقویم اقتصادی بسیار آرام است و با تعطیلات عمومی روز کلمبوس در ایالات متحده، حرکت در جفت ارز EUR/USD ممکن است آرام باقی بماند زیرا سرمایه گذاران منتظر اخبار مهم تری هستند که فردا منتشر می شود. احتمالا بعد از سخنرانی اقتصادی فیلیپ ریچارد لین، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، کمی نوسان ایجاد خواهد شد.

در نمودار می بینیم که یورو بار دیگر از سطح مقاومتی 1.1562 دلار عبور کرد و در حال حاضر روند اصلاحی خود را در محدوده این سطح ادامه می دهد. مصلما باز کردن موقعبتهای درازمدت توصیح نمی شود و در این شرایط استفاده از استراتزی اسکال پینگ توصیخ می شود.

این هفته اخبار مهم برای بازارهای ارزی، انتشار آمار شاخص قیمت مصرف کننده از آلمان و ایالات متحده در روز چهارشنبه خواهد بود که توسط فعالان بازار و همچنین توسط نظارت شدیدی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.