• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 19.07.2021 14:45

داده های اقتصادی قوی از ایالات متحده همچنان به تقویت دلار آمریکا در برابر یورو ادامه می دهد و اطلاعات خرده فروشی جمعه گذشته این ادعا را تأیید کرد و به گمانه زنی ها در مورد اینکه بانک مرکزی آمریکا به زودی برای کاهش برنامه محرک خود که در حال اجرا است اقدام خواهد کرد، افزود.

فروش خرده فروشی در ماه ژوئن به دلیل قوی ماندن تقاضا برای کالاها، به طور غیرمنتظره ای افزایش یافت و نشان داد که اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه دوم رشد می کند و به کاهش تورم کمک می کند. این شاخص ها در برابر انتظارات تحلیلگران 0.4٪ به سطح بازار 0.6٪ رسیده اند که بسیار بیشتر از ماه قبل یعنی منفی1.7٪ است.

دلار از جریان همه گیری مجدد نوع جدید آن یعنی دلتا، که مانند سیلی در سراسر آسیا در حال گسترش است، سود می برد، این در حالیست که استرالیا و ژاپن با محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از گسترش روبرو هستند. این امر منجر به افزایش تقاضا برای اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شده، که به نظر می رسد یک عامل اصلی موثر بر دلار آمریکا باشد.

این پنجشنبه یک روز مهم برای یورو خواهد بود چراکه بانک مرکزی اروپا نتایج آخرین نشست سیاسی خود را منتشر می کند. در حالی که انتظار می رود بانک مرکزی اروپا پارامترهای فعلی سیاست پولی خود را بدون تغییر باقی بگذارد، انتظار می رود کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، به سرمایه گذاران بگوید که برای دستورالعمل های محرک پولی و سیگنالهای جدید آماده شوند که پس از پایان برنامه اوراق قرضه اضطراری فعلی، اقدامات جدیدی برای حمایت از اقتصاد منطقه یورو باید در سال آینده ارائه شود. اگر این پیش بینی ها صحیح باشد، احتمالاً یورو را تحت فشار قرار خواهد داد.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.