• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 16.06.2021 11:10

یورو در جلسه معاملات دیروز در محدوده 1.2099 تا 1.2144 معامله شد، و پس از آنکه فروش خرده فروشی ایالات متحده به زیر حد انتظار رسید، با یک سقف بالاتر روبرو شد، اما این بعدا با داده های تولید صنعتی قوی تر از حد انتظار جبران شد که باعش رشد کوتاه مدت شد.

فروش خرده فروشی به سطح بازار منفی1.3٪ در مقابل انتظار تحلیلگران یعنی منفی0.8٪ رسید. در حالی که شاخص قیمت تولید کننده شاخص قیمت تولید کننده (PPI)  6.6٪ در مقابل پیش بینی اجماع 6.3٪.

اگرچه این ارقام سیگنالهای مختلفی درباره بهبود اقتصاد ایالات متحده دادند، اما این کافی بود تا یورو در پایان جلسه معاملات دیروز تحت فشار باشد. همانطور که انتظار می رفت، جفت ارز EURO/USD در بازار معاملات امروز که بازار منتظر اخبار مهم فدرال رزرو ایالات متحده است، عملاً بی حرکت است.

انتظار نمی رود بانک مرکزی ایالات متحده جهت گیری سیاست پولی فعلی خود را تغییر دهد، سرمایه گذاران سخنرانی رئیس جروم پاول را برای هرگونه نشانه کاهش برنامه ریزی شده در کاهش هزینه های بانک فدرال بررسی می کنند و در نتیجه.یورو متضرر خواهد شود.

یورو در سطح مقاومت 12128 دلار مجدداً با مقاومت روبرو شد، اما در زمان نوشتن این مقاله و همانطور که در نمودار نشان داده شده است، توانسته است از این سطح بحرانی بالاتر رود.

اگر به خبرهای مهم امروز برگردیم، در صورت حفظ مواضع بانک فدرال رزرو که حاوی هرگونه افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در ایالات متحده، از نظر روانی مهم است که یورو بتواند بالاتر از این سطح باقی بماند تا به شرایط آرام خود برسد


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.