• Facebook
 • YouTube
 • Telegram
 • کابینۀ شخصی
پرسش و پاسخهای متداول

برای تازه واردان

 • افتتاح حساب آزمایشی

  معامله گران تازه کار معمولاً فعالیت خود را از افتتاح حساب آزمایشی شروع می کنند. با داشتن حساب آزمایشی، شما می توانید با فضای بازار و نرم افزار متاتریدر 4 از نزدیک آشنا شوید و خود را در چگونگی انجام معاملات  بدون ریسک مالی ولی همچنین بدون امکان دریافت و پرداخت پول واقعی تجربه کنید. بدین دلیل اگر شما شناخت کافی از بازار و سیستم معاملاتی دارید، می توانید به خرید و فروش در حساب واقعی ولی با میکرولات بپردازید چرا که در این صورت ریسکهای مالی بطور محسوس کاهش می یابد و شما می توانید معاملات را با دریافت و پرداخت پول واقعی انجام بدهید. اگر شما دانش لازم در مورد شیوه های انجام معاملات و نحو کسب درآمد و تجربه کار با نرم افزار متاتریدر 4 ندارید اولاً باید معاملات را در حساب آزمایشی انجام بدهید و این نکته را هرگز فراموش نکتید که تجارت در بازارهای مالی همیشه وابسته به ریسک است.

  باز کردن حساب آزمایشی

  ما توصیه می کنیم  اطلاعاتی راجع به ویژگیهای مثبت و منفی تجارت در حساب آزمایشی را که در اختیار شما می گذاریم بخوانید.

  بسیاری از معامله گران حرفه ای پیش از آغاز تجارت در حساب واقعی معاملات را در حساب دمو انجام می دهند تا ریسک های احتمالی را ارزیابی کنند. لیکن این امر پیامدهای منفی مشخص دارد چون که نباید فکر کرد که تجارت در حساب واقعی کاملاً شبیه تجارت در حساب دمو می باشد. بین این دو حساب تفاوت زیادی وجود دارد.

  تفاوت اول، تأمین تکنیکال است. سرورهای تجاری همیشه تحت نظارت گروه کارشناسانی که بدون وقفه کار سرور ها و برنامه ها را تأمین می کنند، قرار می گیرند.

  تفاوت دوم، روانشناسی معامله گر است. معامله گر ضمن تجارت در حساب آزمایشی برخورد جدی نسبت به انجام معامله به علت غیر واقعی بودن پول ندارد اگر چه در بازار مالی است که باید بطور کاملاً جدی و متفکرانه به خرید و فروش پرداخت. عوامل روانشناسی انسانی مانع جدی برای انجام معاملات سودآور می باشد. بهتر است که شما فعالیت خود را با حساب واقعی و با میکرولات و سرمایه کوچک آغاذ کنید.

  تفاوت سوم، سرعت باز شدن معامله ( پوزیشن) می باشد. بر خلاف انجام معامله در حساب واقعی، سرعت اجرای معامله در حساب آزمایشی بسیا بالا است و معامله با قیمت درخواست شده توسط مشتری انجام می شود. در بازار مفهوم اولین قیمت بازار وجود دارد. ولی این مفهوم تعریف مشخص و فرمول ریاضی ندارد. بیش از این اولین قیمت بازار می تواند در شرکت های گوناگون معنی مختلف داشته باشد. نوسان شدید قیمت می تواند باعث گپ یعنی شکاف بین نرخ قبلی و نرخ بعدی شود و در این حالت در هنگام باز شدن بازار با گپ دستور در حساب دمو به قیمت درخواست شده و در حساب واقعی به اولین قیمت بازار انجام می شود. نرخ گذاری در حساب دمو بطور خودکار توسط رایانه انجام می شود و بدین ترتیب فقط در موارد استثنایی ممکن است که به مشتری قیمت جدید ارایه شود. در حساب واقعی دیلرها بر انحراف شدید قیمت درخواست شده و قیمت جاری بازار نظارت می کنند ولی معامله گران تازه کار نباید فکر کنند که دیلر علیه آنها کار می کند، این نحوه معمول کار در بازار های مالی است.

  تجارت در حساب آزمایشی نکات قوی و ضعیف دارد. آشنایی با ترمینال تجاری و فرصت آزمایش توانایی خود بعنوان معامله گر در بازار مالی بدون ریسک مالی از مزایای تجارت در این حساب است.

  یکی از عوامل آفت تجارت در حساب آزمایشی این است که اگر شما پس از مدت طولانی انجام معاملات در این حساب تصمیم گرفتید در حساب واقعی به خرید و فروش بپردازید، می توانید با برخی مشکلات روبرو شوید. ضمن انجام معاملات در حساب آزمایشی شما ریسک های مالی ندارید و بدین ترتیب پرداخت به تجارت در حساب واقعی به دلیل احتمال فرو رفتن در ضرر راه ساده نیست. اگر شما به تجارت در حساب دمو عادت کنید، پرداخت به تجارت در حساب واقعی به سبب تفاوت روش انجام معاملات بین این دو حساب برایتان خیلی سخت خواهد بود. بدین ترتیب شما می توانید دچار ناامیدی شوید زیرا اغلب معامله گران هنگام کار کردن با حساب دمو موفقتر هستند. در این صورت شما ممکن است بخواهید دیلر ، شرکت، نرخ هایش، نحوه انجام دستورات یا حتی اولین قیمت بازار را متهم به ایجاد ضرر برایتان کنید. شما باید خودتان تصمیم بگیرید از تجارت در چه حساب بیشتر خوشتان می آید. ما فقط سعی کردیم برای شما راجع به ویژگیهای مثبت و منفی تجارت در حساب دمو تعریف کینم.

  حساب دمو با مشخصات صحیح به شرط انجام حداقل یک عمل تجاری طی 60 روز مدت اعتبار نامحدود دارد. حساب‌های دمو غیر فعال طی 60 روز و بیشتر در دسترس نخواهند بود. شارژ حساب‌های دمو با پول های غیر واقعی با مقدار نامحدود امکان‌پذیر می باشد. حساب دمو برای کسانی که نیازی به کارآموزی طولانیتر و تست سیستم های خود دارند، مفید خواهد بود.

اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.