• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسانات نرخی به تاریخ 25.03.2020

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص USDX


پس از شکسته شدن سطح پشتیبانی 102.00، فعالیت فروشندگان تضعیف شد، با این حال خطر ایجاد یک کاهش عمیق تر هنوز زیاد است. سناریوی نزولی تا سطح 102.35 امکان پذیر است.
توجه داشته باشید که یکی از اصلی ترین عوامل اساسی فشار بر USDX، انتظارات سرمایه گذاران از اقدامات تشویقی بی سابقه 2 تریلیون دلاری سنا به شمار می رود. بازارهای سهام ایالات متحده و اکثر کشورهای جهان با رشدی بی سابقه در جواب به این خبر رو به رو شدند و همین امر باعث کاهش تقاضای USD می شود.

جفت ارزی EUR/USD


پس از شکست کاذب مقاومت 1.0830 نرخ گذاری های این جفت ارزی تا بازه نرخی 1.0785-1.0830 افت نمودند. اکنون تعیین مسیر حرکت اکثر جفت های ارزی دشوارتر شده است. تقویت بیشتر بازار سهام به موازات تضعیف بیشتر دلار آمریکا امکان پذیر است. اگر نرخ گذاری ها به پشتیبانی 1.0750 بازگردند خطر شروع موج قوی تری از فروش افزایش می یابد. این افت تا قبل از تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز سطح 1.0960 امکان پذیر خواهد بود.

جفت ارزی GBP/USD


پس از دستیابی به مقاومت 1.1655، فعالیت خریداران افزایش یافت. اما برای رشد بیشتر، یک عامل اساسی صعودی قوی لازم است، زیرا سطح مقاومت 1.1880 در مسیر رشد فعلی پوند قرار دارد. گرایش صعودی این جفت ارزی می تواند تا سطح مقاومت 1.2000 ادامه پیدا کند. این سناریو در صورت تضعیف بیشتر دلار آمریکا، در صورت تصویب نهایی لایحه ی محرک اقتصادی 2 تریلیون دلاری سنای ایالات متحده، تحقق خواهد یافت.

جفت ارزی USD/JPY


فعالیت خریداران افزایش می یابد. تقاضا دارایی های حفاظتی به میزان قابل توجهی تضعیف شده. بنابراین، تصویب لایحه محرک اقتصادی می تواند رشد موقت این جفت ارزی را به دنبال داشته باشد. اما دیر تر و به دلیل افزایش تورم می توان با افت دوباره ی دلار رو به رو شد. در نتیجه سطح 112.00 شکسته خواهد شد. سناریوی صعودی نیز می تواند تا سطح 113.60 ادامه یابد.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، با این حال تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.