• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسانات نرخی به تاریخ ۲۲.۰۱.۲۰۲۰

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار USDX


مثبت نگری دیروز دونالد ترامپ ازافت اصلاحی دلار جلوگیری کرد. در این بین می بایست به مقاومت ۹۷.۴۰ نیز توجه نمود. چرا که با در نظر گیری فقدان پیش زمینه ی خبری امروز و تا قبل از شکسته شدن این مقاومت با احتمال ادامه یابی افت اصلاحی دلار رو به رو هستیم. شکست این سطح می تواند با ادامه یابی روند صعودی دلار تا سطوح ۹۷.۸۰ و حتی ۹۸.۰۰ نیز، همراه گردد.

جفت ارزی EUR/USD


دستیابی نرخ گذاری ها به مقاومت ۱.۱۰۷۰ با افت سطح تقاضای یورو همراه گردید. افت آتی نرخ یورو نیز می تواند تا سطح ۱.۱۰۵۰ ادامه یابد. ولی تا قبل از شکست این سطح با احتمال از سر گیری تحکیمات نرخی دوباره ی یورو نیز، رو به رو می باشیم. تنها عامل از سر گیری تحکیمات نرخی یورو شکست مقاومت ۱.۱۱۲۰ به شمار می رود.

جفت ارزی GBP/USD


دستیابی نرخ گذاری ها به مقاومت ۱.۳۰۸۰ با افت سطح تقاضای پوند همراه گردید. در حال حاضر نیز با ادامه یابی گرایش افقی این جفت ارزی در چهارچوب کانال افقی ۱.۳۱۰۰-۱.۲۹۶۰ رو به رو می باشیم. احتمال برکسیت بدون توافق و ادامه یابی تحکیمات ارزی دلار می تواند به افت بیشتر پوند در آینده نیز، دامن زند. همراه با شکست مینیموم موضعی ۱.۳۰۳۰ می توان با تشدید یابی گرایش نزولی تا سطح ۱.۳۰۰۰ رو به رو شد.

جفت ارزی USD/JPY


دستیابی به مقاومت ۱۰۹.۷۰ با افت سطح تقاضای دلار در مقابل ین همراه شد. ولی به توجه به بهبود یابی چشم انداز اقتصاد جهانی،‌ حتی با وجود تحکیمات ارزی ین، افت کنونی اصلاحی به شمار می رود و در آینده نیز می بایست منتظر افزایش بیشتر نرخ گذاری های دلار - ین بود. شکست آتی مقاومت موضعی ۱۱۰.۳۰ به افزایش بیشتر نرخ گذاری های این جفت ارزی دامن خواهد زد.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.