• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های نرخی به تاریخ ۲۹.۱۰.۲۰۱۹

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده  USDX

نرخ گذاری ها سعی در برخورد دوباره با ماکسیموم موضعی دارند. اما سطح تقاضا همچنان پایین بوده و قوه ی خریداران افزایشی نیافته است. تنها در صورت شکست مقاومت ۹۷.۷۵ می توان با ادامه یابی گرایش صعودی دلار تا سطوح ۹۸.۲۵-۹۸.۲۰ رو به رو شد. تا قبل از بازگشت دوباره ی نرخ این شاخص پایین تر از سطح ۹۷.۴۰ می توان با ادامه یابی گرایش صعودی رو به رو بود. چرا که شکست آتی این پشتیبانی می تواند به افت دلار تا سطح ۹۷.۳۰ نیز دامن زند.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها در حال نزدیک شدن به مینیموم موضعی می باشند. مقاومت هدفی ۱.۱۱۲۰-۱.۱۱۱۵ نیز شکسته نشد. به همین دلیل فعلا با احتمال ادامه یابی گرایش نزولی تا مینیموم موضعی ۱.۱۰۷۵ رو به رو می باشیم. شکست این سطح می تواند با افت مابعد یورو تا سطوح ۱.۱۰۷۰-۱.۱۰۶۵ نیز همراه گردد. این افت مبنی بر احتمال سقوط نرخ گذاری ها تا سطح ۱.۱۰۰۰ خواهد بود.

مثبت رقم خوردن آمار امروز ایالات متحده، بر افت نرخی یورو دامن خواهد زد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها فعلا در کانال افقی ۱.۲۸۶۵-۱.۲۷۹۰ سیر می نمایند. از نظر کلی با ادامه یابی گرایش نزولی رو به رو می باشیم. شکست مرز بالایی کانال یاد شده و خط ترند نزولی می تواند با از سر گیری رشد نرخی پوند همراه گردد. اما تا قبل از بازگشت دوباره ی نرخ گذاری ها پایین تر از سطح ۱.۲۶۹۰. چرا که شکست این پشتیبانی می تواند به افت پوند تا سطوح ۱.۲۵۵۰-۱.۲۵۴۰ نیز دامن زند.

تحکیمات ارزی دلار و افزایش ابهام شرایط برکسیت می تواند سقوط میان روزی پوند را به دنبال داشته باشد.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

کمرنگ شدن رسیک اقتصادی چالش تجاری ایالات متحده با چین، سطح تقاضای دارایی های حفاظتی را کاهش داده. همین امر هم تضعیف ارزی ین و افزایش دلار را به دنبال داشت. شکست آتی مقاومت ۱۰۹.۱۰-۱۰۸.۹۰ می تواند با ادامه یابی گرایش صعودی تا سطوح ۱۰۹.۷۵ و حتی ۱۱۰.۵۰ همراه گردد.

 


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.