• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های نرخی به تاریخ ۰۹.۱۰.۲۰۱۹

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده  USDX

افت ارزی پوند و یورو افزایش قیمت شاخص دلار تا سطح ۹۹.۰۰ را به دنبال داشت. این سناریوی افزایشی تا قبل از شکست سطح ۹۸.۷۲ ادامه خواهد داشت. در صورت شکست این سطح با افت مابعد دلار تا سطح ۹۸.۶۵ و حتی پایین تر هم برخورد خواهیم نمود.

عامل اصلی افزایش امروز نرخ نوسانات ارزی دلار، سخنرانی رئیس هیات مدیره ی سیستم ذخایر فدرال، جروم پاول به شمار می رود.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

شکست پشتیبانی ۱.۰۹۶۵ با افت بیشتر یورو همراه گردید. این افت نرخی تا قبل از شکست دوباره ی مقاومت ۱.۱۰۰۰ ادامه خواهد یافت. بر فراز سطح یاد شده با عبور خط ترند نزولی رو به رو می باشیم. احتمال تست شدن این سطح در طی جلسات معاملاتی امروز آمریکا امکان پذیر به نظر می رسد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها هنوز بر فراز سطح ۱.۲۲۰۰ استقرار دارند. شکسته شدن این سطح می تواند با افول مابعد پوند تا سطوح ۱.۲۱۶۰ و حتی ۱.۲۰۸۰ نیز همراه گردد. چنین افتی می تواند تا سطوح ۱.۲۰۲۵-۱.۲۰۰۰ نیز ادامه پیدا کند. محدوده ی نرخی یاد شده در طول سال ۲۰۱۶ پدیدار گشت و در طی سال ۲۰۱۷ تست شد. به همین خاطر نیز نزدیکی دوباره ی نرخ گذاری ها به این بازه، با انعکاس گرایش بلند مدت پوند همراه خواهد گردید.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

رشد کمابیش نرخ دلار همواره ادامه داشته و تنها در صورت شکسته شدن بازه ی نرخی ۱۰۶.۷۰-۱۰۶.۶۰ با از سر گیری افت نرخی این جفت ارزی تا سطوح ۱۰۵.۸۰ و همچنین ۱۰۵.۵۰ برخورد خواهیم نمود.

 

 

 


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.