• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های نرخی به تاریخ ۰۳.۰۹.۲۰۱۹

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده  USDX

شاخص دلار در حال نزدیکی به مرز بالایی کانال صعودی می باشد. چنین امری مبنی بر تست آتی سطوح ۹۷.۴۵ و همچنین ۹۹.۲۵ خواهد بود. اصابت آتی نرخ گذاری ها به این محدوده با افت اصلاحی همراه خواهد گردید. افت اصلاحی و یا همان موقت دلار می تواند تا بازه ی پشتیبانی ۹۸.۷۰-۹۸.۶۵ نیز، ادامه یابد. اما تا قبل از شکست این بازه، گرایش صعودی دلار ادامه دار خواهد بود. افت دلار به تحکیمات ارزی تقریبا غیر ممکن یورو و پوند بستگی خواهد داشت.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

افت نرخی یورو تا سطح ۱.۰۹۴۰ ادامه یافت. افت اخیر و ۲۳۰ نقطه ای یورو، بر احتمال شکل گیری افزایش اصلاحی این جفت ارزی تا سطح ۱.۱۰۰۰ می افزاید. مهمترین و تاثیر گزارترین عامل اقتصادی برای یورو، نشت آتی سران بانک مرکزی اروپا در مورد تنظیمات سیاست گذاری های مالی این منطقه بوده، که به تاریخ ۱۲ سپتامبر برگذار خواهد گردید.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

ابهام شرایط برکسیت ادامه داشته و همواره با ادامه یابی فشردگی نرخ نوسانات ارزی پوند روی نهاد بازار رو به رو هستیم. شکست اخیر مینیموم تاریخی ۱.۲۰۰۰ می تواند به افت بیشتر پوند در آینده ی نزدیک دامن زند. عدم توافق آتی پارلمان بریتانیا با شرایط اتحادیه ی اروپا، تضعیف شدید نرخ گذاری های پوند را به دنبال خواهد داشت.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

با وجود افت شدید ارزهای اروپایی و افزایش قیمت ارز رزرو دلار، با تحکیمات نرخی این جفت ارزی برخورد نکرده ایم. چرا که رشد آتی به شکست سطح مقاومت ۱۰۶.۷۰ بستگی داشته و تنها عامل از سر گیری افت شدید نرخ گذاری ها شکست سطح پشتیبانی ۱۰۵.۵۰ به شمار می رود. به یاد داشته باشید، که رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر افت ارزی پوند و یورو بوده، نه به معنی تحکیمات ارزی دلار!


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.