• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۰۲.۰۷.۲۰۱۹

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

نرخ گذاری ها بر فراز بازه ی نرخی ۹۶.۴۵-۹۶.۳۵ نموداری استحکام یافته اند. اما در صورت شکست سطح پشتیبانی ۹۵.۹۰ نموداری، می توان به فروش دلار پرداخت. در صورت تحکیم یابی آتی نرخ گذاری ها بر فراز سطح مقاومت ۹۶.۴۵ نیز، ‌می توان با ادامه یابی افزایش قیمت دلار تا سطوح ۹۶.۸۵ و حتی ۹۷.۱۵ نموداری، برخورد نمود. فقدان پیش زمینه ی خبری امروز بازار، افت نرخ نوسانات ارزی دلار را، به دنبال خواهد داشت.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

سطح ۱.۱۲۸۰ نموداری همواره شکسته شده است. این کاهش در صورت افزایش بیشتر دلار، تا سطوح ۱.۱۲۰۰ و حتی ۱.۱۱۸۰ نیز، ادامه خواهد یافت. تنها عامل از سر گیری تحکیمات ارزی یورو، ‌شکست مقاومت ۱.۱۳۰۵ نموداری به شمار می رود. بروز چنین تحکیماتی می تواند یورو را تا سطوح ۱.۱۳۵۰ و حتی ۱.۱۴۱۵-۱.۱۴۰۰ نیز،  ارتقا دهد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

فشردگی طولانی مدت نرخ گذاری ها در چهارچوب کانال افقی ۱.۲۷۵۰-۱.۲۶۲۰، بر احتمال افزایش شدید نرخ نوسانات ارزی پوند در آینده ی نزدیک می افزاید. شکست آتی سطح پشتیبانی ۱.۲۶۲۰ نموداری، افت بیشتر پوند تا سطوح ۱.۲۵۱۰ و حتی ۱.۲۴۸۰ نموداری را نیز،‌ به دنبال خواهد داشت. چنین افتی نرخ گذاری ها را به مینیموم دوساله ی قیمت این جفت ارزی - ۱.۲۳۵۰ نزدیک تر خواهد نمود. تنها در صورت تحکیم یابی دوباره ی نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۱.۲۶۶۰ نموداری،‌ می توان با از سر گیری تحکیمات ارزی یورو مواجه شد.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

فشردگی نرخ نوسانات ارزی در چهارچوب کانالی افقی از ابهام شرایط فعلی بازار خبر می دهد. در صورت تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۱۰۸.۵۰ نموداری، با ادامه یابی افزایش قیمت دلار تا سطوح ۱۰۸.۷۰ و حتی ۱۰۹.۲۰-۱۰۹.۱۰ نیز،‌ برخورد خواهیم نمود. عامل جلوگیری کننده از بروز چنین افزایشی، شکست سطح پشتیبانی ۱۰۸.۱۰ به شمار می رود.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.