• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۰.۰۲.۲۰۱۹

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

سطح پشتیبانی ۹۶.۴۰ نموداری شکسته شده و عدم تحکیم یابی اخیر نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۹۷.۰۰ - مبنی برتضعیف یابی خریداران دلار می باشد. احتمال افزایش موقت نرخ گذاری ها در پی انعکاس به زود دلار از بازه ی پشتیبانی ۹۶.۱۵-۹۶.۰۰ نموداری موجود بوده و به همین دلیل نیز، فعلا از بازگشایی معاملات فروش این دارایی اجتناب می ورزیم. تا قبل از تحکیم یابی دوباره ی نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۹۶.۷۵ نموداری می توان با ادامه یابی افت کنونی دلار تا سطح ۹۶.۰۰ نموداری برخورد نمود.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

افت ارزی دلار تحکیمات نرخی این جفت ارزی را به همراه داشته و هم اکنون نیز، با تست بازه ی مقاومت ۱.۱۳۶۰-۱.۱۳۴۰ نموداری مواجه می باشیم. شکست آتی این بازه ی مقاومتی رشد آتی نرخ گذاری ها را به دنبال خواهد داشت. چنین افزایشی می تواند با ادامه یابی افزایش نرخی یورو تا سطوح ۱.۱۴۰۰ و حتی ۱.۱۴۵۰ نموداری را به همراه داشته باشد. تنها در صورت شکست پشتیبانی ۱.۱۳۳۰ نموداری، افزایش نرخی این جفت ارزی متوقف خواهد شد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

در طی افزایش اخیر نرخ پوند با شکست کاذب بازه ی مقاومتی ۱.۳۰۱۰-۱.۳۰۰۰ و تست استقامتی مقاومت ۱.۳۰۴۰ نموداری نیز، برخورد نمودیم. تنها در صورت شکست دوباره ی پشتیبانی ۱.۳۰۰۰ نموداری، می توان با از سر گیری افول نرخی پوند مواجه شد. تحکیمات آتی نرخ گذاری ها می تواند تا سطوح ۱.۳۱۳۰ و حتی ۱.۳۲۰۰ نموداری نیز، ‌همراه گردد.

 جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

با وجود تضعیف اخیر دلار ایالات متحده، سطح تقاضای این جفت ارزی کاهش نیافته. چرا که بر فراز سطح پشتیبانی ۱۱۰.۳۰ نموداری، با تحکیم یابی نرخ دلار مواجه شده ایم. همواره با احتمال ادامه یابی رشد آتی نرخ گذاری ها تا سطح ۱۱۱.۴۰ نموداری رو به رو می باشیم. اما به دلیل اتمام یابی فعلی پتانسیل افزایشی نرخ گذاری ها، فعلا از بازگشایی معاملات خرید این جفت ارزی اجتناب می ورزیم.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.