• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسانات نرخی به تاریخ ۳۱.۰۱.۲۰۱۹

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

بیانیه ی اخیر سران سیستم ذخایر فدرال، در رابطه با عدم افزایش آتی نرخ بهره در طی سال ۲۰۱۹، نرخ گذاری های دلار را، تحت فشار شدیدی قرار داد. چرا که از نظر جروم پاول هیچ گونه دلیلی به منظور افزایش آتی نرخ بهره ی بانکی این کشور وجود ندارد. نرخ گذاری های شاخص دلار پشتیبانی ۹۵.۰۰ نموداری را شکسته است.  در حال حاضر نیز با احتمال افت آتی نرخ گذاری ها تا سطح ۹۴.۶۰ نموداری مواجه می باشیم. در این بین می بایست به شکست اخیر خط ترند افزایشی (در نمودار D1) نیز توجه نمود. چنین امری بر احتمال ادامه یابی افت میان مدت نرخ گذاری ها در آینده نیز، خواهد افزود.

تحکیمات تصحیحاتی (موقت) نرخ گذاری ها تا سطوح مقاومت ۹۵.۹۶ و حتی ۹۵.۱۰ نموداری نیز، امکان پذیر جلوه می نماید.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

سقوط ارزی دلار، تحکیمات نرخ گذاری های این جفت ارزی، تا مقاومت ۱.۱۴۸۰ نموداری را، به دنبال داشته. تحکیمات آتی نرخ یورو تا سطوح ۱.۱۴۹۵-۱.۱۵۰۰ نموداری نیز، همواره موجود می باشد. تنها عامل از سر گیری افت نرخی این جفت ارزی، شکست سطح ۱.۱۴۸۰ نموداری به شمار می رود. تا قبل از شکست این سطح، می توان با ادامه یابی تحکیمات ارزی یورو، تا سطوح ۱.۱۵۲۵ و حتی ۱.۱۵۶۵-۱.۱۵۶۰ نموداری نیز، برخورد نمود.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

تضعیف یابی ارزی دلار، تحکیمات ارزی پوند را، به دنبال داشته. اما به دلیل ابهام شرایط فعلی برکسیت، سطح تقاضای پوند هنوز پایین بوده و رشد نرخی این جفت ارزی بسیار کند جلوه می نماید. علاوه بر این با احتمال انعکاس گرایش نرخ گذاری ها در پی برخوردشان با سطوح ۱.۳۱۹۰-۱.۳۱۴۰ نموداری نیز، مواجه می باشیم.  اما افت نرخ گذاری ها پایین تر از سطح هیجانی ۱.۳۱۰۰ نموداری، می تواند از سر گیری گرایش نزولی این جفت ارزی را، به همراه داشته باشد. این افت می تواند تا سطوح ۱.۳۰۱۵ و حتی ۱.۲۹۲۵-۱.۲۹۲۰ نموداری نیز، ادامه یابد.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

افت ارزی دلار نرخ گذاری های این جفت ارزری را کاهش داده و همواره با تحکیم یابی موقت نرخ گذاری ها بر فراز پشتیبانی ۱۰۸.۷۰ نموداری، رو به رو می باشیم. شکست این سطح به کاهش آتی نرخ گذاری ها تا سطوح ۱۰۸.۳۵ و حتی ۱۰۷.۸۰ نموداری نیز، خواهد انجامید. نرخ نوسانات این جفت ارزی در آستانه ی انتشارات آماری امروز ایالات متحده کاهش یافته و همراه با عرضه یابی این آمار در طی اجرای جلسات معاملاتی امروز آمریکا، افزایش خواهد یافت.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.