• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های نرخی به تاریخ ۲۸.۰۱.۲۰۱۹

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

افت دلار موقت بوده و نرخ بهره ی سیستم ذخایر فدرال نیز افزایشی نخواهد یافت. با این وجود، انتظارات اعضای بازار در رابطه با عدم افزایش آتی نرخ این شاخص می تواند نرخ گذاری های دلار را تحت فشار قرار نماید. در این بین، احتمال ادامه یابی گرایش افزایشی دلار هنوزافزون جلوه می نماید. با در نظرگیری خاتمه یابی اخیر پروژه ی QE در سطح ایالات متحده و خرید به زود بخش اعظم سهام دولتی، نقدینگی دلار در سطح بازار کاهش خواهد یافت و می توان با افزایش سطح تقاضا و قیمت USD نیز، برخورد نمود. به همین دلیل نیز، کاهش های نرخی در پیش روی این واحد ارزی، تصحیحاتی و موقت خواهند بود.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها در حال تست استقامتی بازه ی مقاومت ۱.۱۴۲۵-۱.۱۴۲۰ نموداری می باشند. شکست این بازه، افزایش مابعد نرخ یورو، تا سطح ۱.۱۴۵۵ و حتی بازه ی ۱.۱۴۸۵-۱.۱۴۸۰ نموداری را نیز، به دنبال خواهد داشت.  شکست پشتیبانی ۱.۱۴۰۰ نموداری، می تواند افت آتی نرخ گذاری ها، تا سطوح ۱.۱۳۷۵ و حتی ۱.۱۳۴۵ نموداری را نیز، به همراه داشته باشد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

سطح مقاومت ۱.۳۱۶۵ نموداری، شکسته شده است. در صورت بازگشت نرخ گذاری ها پایین تر از این سطح، با از سر گیری دوباره ی سقوط نرخی پوند، برخورد خواهیم نمود. بروز چنین افتی می تواند با افت آتی نرخ گذاری ها تا سطوح ۱.۳۰۸۰ و حتی بازه ی ۱.۳۰۱۰-۱.۳۰۱۵ نموداری نیز، همراه گردد. تا قبل از شکست سطح پشتیبانی ۱.۳۱۶۵ نموداری، با احتمال ادامه یابی رشد نرخی پوند، تا سطوح ۱.۳۲۵۰ و حتی ۱.۳۳۰۰ نموداری نیز، رو به رو می باشیم.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

افت ارزی دلار، سقوط نرخ گذاری ها تا سطوح ۱۱۱.۳۰-۱۱۱.۱۰ نموداری را، به دنبال داشته. شکست آتی بازه ی پشتیبانی ۱۰۹.۳۰-۱۰۹.۲۰ نموداری، با افت مابعد نرخ گذاری ها تا سطوح ۱۰۸.۷۰ و حتی ۱۰۸.۳۵ نموداری نیز، همراه خواهد گردید. همواره با احتمال سقوط بیشتر نرخ دلار، رو به رو هستیم و تنها در صورت تحکیم یابی دوباره ی دلار، می توان با افزایش یابی نرخ گذاری ها تا سطح ۱۱۱.۳۰ نموداری، برخورد نمود.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.