• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۸.۱۱.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

مثبت نگری یکی از اعضای هیات مدیره ی سیستم ذخایر فدرال، در رابطه با احتمال رشد نرخ بهره ی بانکی ایالات متحده در طی سال ۲۰۱۹، تحکیمات ارزی دلار را، به دنبال داشته و هم اکنون با تحکیم یابی نرخ گذاری های این شاخص بر فراز سطح ۹۷.۲۰ نموداری نیز، مواجه می باشیم. اما احتمال افت تصحیحاتی تا پشتیبانی ۹۷.۱۰ نیز، امکان پذیر می باشد. و در صورت تحکیمات آتی نرخ دلار، می توان با شکست سطح مقاومت ۹۷.۵۰ نموداری برخورد نمود.

گرایش افزایشی کلی نرخ گذاری ها در حال ادامه یابی است و همراه با شکست مقاومت ۹۷.۵۰ نموداری می توان با دست یابی نرخ گذاری ها به بازه ی نرخی ۹۸.۶۰-۹۸.۴۰ نیز برخورد نمود. اما تضعیف یابی نرخ گذاری ها پایین تر از سطح ۹۶.۹۰ - افزایش نرخی دلار را متوقف خواهد نمود.

امروز به ساعت ۲۲:۰۰ به وقت (GMT+3)، با گزارش مربوط به سخنرانی رئیس هیات مدیره ی سیستم ذخایر فدرال ( جروم پاول )، رو به رو خواهیم شد. نشر این گزارش نرخ نوسانات ارزی دلار را، افزایش خواهد داد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

بازه ی پشتیبانی ۱.۱۳۱۰-۱.۱۳۰۰ نموداری شکسته شده و همواره با احتمال ادامه یابی گرایش نزولی تا سطوح ۱.۱۲۱۵ و حتی ۱.۱۱۲۰ نموداری، مواجه می باشیم. آخرین سطح یاد شده به عنوان مینیموم  موضعی می / ژوئن سال ۲۰۱۸، به شمار می آید.

تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز بازه ی نرخی ۱.۱۳۸۰-۱.۱۳۷۰ نموداری، گرایش نزولی را متوقف خواهد نمود. تحکیمات نرخی بر فراز مقاومت ۱.۳۴۵ می تواند با شدت یابی گرایش نزولی همراه گردد. در این بین شکست به زود بازه ی نرخی ۱.۱۲۷۰-۱.۱۲۶۵ نموداری، از افت نرخ گذاری ها تا سطح پشتیبانی ۱.۱۲۱۵ جلوگیری خواهد نمود.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

تحکیمات نرخی بر فراز سطح ۱.۲۷۲۰ با افزایش سطح تقاضای پوند همراه گردیده. در این بین با احتمال شکست آتی سطوح ۱.۲۷۰۰ و حتی ۱.۲۶۶۰ نموداری نیز، مواجه می باشیم. سطوح پشتیبانی یاد شده به عنوان مینیموم های موضعی سال جاری به شمار می آیند. در صورت شکست سطوح یاد شده می توان با افت نرخ گذاری ها تا بازه ی نرخی ۱.۲۵۹۰-۱.۲۵۶۰ نموداری نیز، رو به رو شد. تحکیمات آتی دلار و تضعیف یابی پوند افول آتی نرخ گذاری های این جفت ارزی را، به دنبال خواهد داشت. وخیم شدن نتایج برکسیت بروز چنین افتی را، امکان پذیر تر خواهد نمود.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

نرخ نوسانات کاهش یافته و همواره با احتمال شکل گیری جهش نرخی مواجه می باشیم. شکست آتی بازه ی مقاومت ۱۱۴.۱۵-۱۱۴.۰۵، می تواند با افزایش مابعد نرخ گذاری ها تا سطوح ۱۱۴.۵۵-۱۱۴.۵۰، همراه گردد. اما افت نرخ گذاری ها پایین تر از سطح پشتیبانی ۱۱۳.۱۰ رشد آتی نرخ دلار را، متوقف خواهد نمود.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.