• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های نرخی به تاریخ ۰۸.۱۱.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

انتخابات اخیر سنای ایالات متحده، نرخ گذاری های دلار و سهام این کشور را، تا سطوح مینیموم اواخر اکتبر کاهش داده.

اما همراه با بازگشایی جلسات معاملاتی دیروز آمریکا، تحکیمات ارزی نرخ این واحد ارزی را، مشاهده نمودیم. گرایش کلی نرخ دلار نزولی بوده، اما تحکیمات نرخی بر فراز سطح ۹۶.۰۰ نموداری می تواند با ادامه یابی افزایش تصحیحاتی همراه گردد. خروج به زود نرخ گذاری ها از محدوده ی فلت ۹۶.۰۰-۹۵.۹۰ نموداری، می تواند گرایش آتی نرخ گذاری های دلار را مشخص نماید.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها هنوز در چهارچوب کانال گرایشی ۱.۱۴۶۰-۱.۱۴۳۰ نموداری، سیر می نمایند. اما کانال گرایش افزایش این جفت ارزی هنوز ادامه داشته و تنها در صورت افت نرخ گذاری ها پایین تر از سطح ۱.۱۴۰۰ نموداری، می توان با از سر گیری گرایش نزولی یورو مواجه شد.

با توجه به فقدان پیش زمینه ی خبری امروز اروپا، تنها عامل افزایش نرخ نوسانات این جفت ارزی، بازگشایی جلسات معاملاتی آمریکا به شمار می آید. چرا که در طی اجرای جلسات معاملاتی امروز آمریکا با انتشار نتایج تنظیمات نرخ بهره ی سیستم ذخایر فدرال، مواجه خواهیم شد. با توجه به بعید بودن افزایش به زود نرخ بهره، توجه اکثریت بازار به چگونگی محتوای بیانیه های مابعد این نشست، معطوف خواهد گردید. چرا که احتمال افزایش آتی نرخ بهره می تواند با تضعیف یابی آتی نرخ یورو همراه گردد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

چندی پیش کابینت وزرای بریتانیا موافقت نامه ی جدیدی در رابطه با برکسیت را، از سوی ترزا می دریافت نمود. این موافقت نامه در رابطه با تنظیمات مرزی انگلستان و ایرلند بوده و همواره تاثیراتی مثبت بر تحرکات نرخی پوند را، به دنبال داشته. اما در صورت تحکیم یابی نرخ دلار، می توان با افت نرخ گذاری های این جفت ارزی تا سطح ۱.۳۰۲۰ نموداری، برخورد نمود. در این بین، به منظور بازگشایی معاملات فروش این جفت ارزی می بایست تا قبل از شکست پشتیبانی ۱.۳۰۸۵ نموداری صبر نمود.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

تحکیمات نرخی اخیر دلار، شکست مقاومت ۱۱۳.۵۰ را، به دنبال داشته. تنها در صورت ادامه یابی تحکیمات فعلی دلار، می توان با ادامه یابی تحکیمات نرخی این جفت ارزی تا بازه ی نرخی ۱۱۴.۴۰-۱۱۴.۳۰ نیز، برخورد نمود. افت نرخ گذاری ها پایین تر از سطح ۱۱۳.۵۰ نموداری از رشد آتی نرخ گذاری ها جلوگیری خواهد نمود.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.