• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۰۵.۱۱.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

افزایش نرخی دلار تا سطح مقاومت ۹۶.۳۰ نموداری، با کاهش مابعد سطح تقاضای این واحد ارزی همراه گردید و کمبود پیش زمینه ی خبری امروزه ی اروپا و ایالات متحده نیز، کاهش یابی نرخ نوسانات شاخص دلار را، به دنبال خواهد داشت. تغییرات شرایط سیاسی و اقتصادی ایتالیا، نشست برکسیت، شرایط ژوپلیتیک ایالات متحده و نبرد تجاری این کشور با کشور چین، عوامل تاثیر گذار بر تغییرات نرخی دلار ایالات متحده، به شمار می آیند.

تغییرات آتی در هر یک از حوزه های اقتصادی و سیاسی یاد شده، نرخ نوسانات جفت های ارزی دلار را، افزایش خواهند نمود.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

با وجود شکست مقاومت ۱.۱۴۳۵ نموداری، نرخ گذاری ها از سطح ماکسیموم ۱.۱۴۶۰ انعکاس نزولی یافته اند و همواره با تقویت یابی فروشندگان یورو و افت نرخ گذاری ها تا سطح پشتیبانی ۱.۱۳۸۰ نموداری نیز، مواجه می باشیم. منفی رقم خوردن هر یک از آمار اقتصادی اروپا و یا وخیم شدن شرایط سیاسی منطقه، نرخ گذاری های این جفت ارزی را، تحت فشار قرار خواهد نمود.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها در چهارچوب کانال افقی ۱.۳۰۳۵-۱.۲۹۵۵ نموداری فشرده شده اند. این امر در پی افزایش شدید و اخیرا شکل گرفته ی پوند، به وقوع پیوسته است. تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۱.۳۰۳۵ نموداری، با ادامه یابی رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی، تا سطوح ۱.۳۰۹۰-۱.۳۰۸۰ و حتی ۱.۳۱۴۵-۱.۳۱۳۰ نموداری، همراه خواهد گردید. اما شکست بازه ی پشتیبانی ۱.۲۹۵۰-۱.۲۹۵۵ می تواند افت مابعد نرخ پوند - دلار و دست یابی نرخ گذاری های این جفت ارزی را، تا مینیموم های موضعی نیز، به همراه داشته باشد.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

تحکیم یابی نرخ دلار با افزایش نرخ گذاری های این جفت ارزی تا سطح مقاومت ۱۱۳.۳۰ همراه گردید و تنها در صورت ادامه یابی این روند افزایشی می توان با رشد آتی نرخ گذاری های دلار - ین، رو به رو شد. چنین امری می تواند با رشد مابعد نرخ گذاری ها، تا سطوح ۱۱۴.۰۵-۱۱۳.۸۰ نموداری نیز، همراه گردد.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.