• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۶.۰۹.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

دلار در بطن کانال گرایش افقی ۹۳.۸۰-۹۳.۴۰ نموداری سیر می نماید. علاوه بر این خاطر نشانم، که مرز های این بازه ی نرخی به عنوان سطوح پشتیبانی و مقاومت بلقوه ای به شمار می آیند. به همین دلیل نیز، خروج نرخ گذاری ها از این بازه ی نرخی، چگونگی گرایش آتی نرخ دلار را، معین خواهد نمود. تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۹۳.۹۰ نموداری، بر احتمال دست یابی نرخ گذاری ها، به بازه ی نرخی ۹۴.۳۰-۹۴.۲۰ نموداری می افزاید. اما شکست پشتیبانی ۹۳.۴۰ می تواند با افت مابعد نرخ گذاری ها، تا بازه ی نرخی ۹۲.۹۵-۹۲.۸۰ نموداری، همراه گردد.

شکل گیری کانال گرایش افقی در نمودار ۴ ساعته، نمایان گر ابهام فعلی شرایط بازار می باشد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

بازه ی پشتیبانی ۱.۱۷۴۵-۱.۱۷۳۵ نموداری هنوز شکسته نشده و تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز مقاومت ۱.۱۸۰۰ نموداری نیز هنوز، به وقوع نپیوسته است. همین امر مبنی بر ابهام شرایط فعلی بازار می باشد. چرا که هم اکنون در آستانه ی عرضه یابی نتایج تنظیمات نرخ بهره ی سیستم ذخایر فدرال، واقع می باشیم. همواره لازم به یاد آوریست، که احتمال افزایش به زود نرخ بهره از ٪۲.۰۰، تا ٪۲.۲۵ بسیار افزون به نظر می رسد. بدین سبب نیز، با احتمال تضعیف یابی نرخ یورو، مواجه می باشیم. در این بین، احتمال سست شدن نرخ دلار نیز، موجود بوده و انتقادات دونالد ترامپ، در رابطه با افزایش شدید نرخ بهره می تواند به عنوان عامل اصلی تحت فشار ماندن دلار، به شمار آید. عدم تحکیمات ارزی دلار، بر اثر ابراز انتقادات اخیر رئیس جمهور، نرخ گذاری های این جفت ارزی را، در چشم اندازی کوتاه مدت افزایش خواهد نمود.

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده

با توجه به فقدان پیش زمینه ی خبری امروز بریتانیا، با نامشخص بودن شرایط کلی بازار، مواجه می باشیم. چگونگی گرایش آتی نرخ گذاری ها نیز، به نتایج نشست آتی برکسیت بستگی خواهد داشت. مثبت رقم خوردن نتایج این نشست، تحکیمات ارزی یورو، بر فراز سطح ۱.۳۲۱۰ نموداری را، به دنبال خواهد داشت. اما همراه با اتمام یابی جلسات معاملاتی امروز آمریکا، با انتشار نتایج تنظیمات نرخ بهره ی سیستم ذخایر فدرال نیز، برخورد خواهیم نمود. محتوای این گزارش می تواند با افزایش نرخ نوسانات ارزی پوند - دلار، همراه گردد.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

مقاومت ۱۱۳.۱۰ نموداری هنوز شکسته نشده، اما تا قبل از افت نرخ گذاری ها پایین تر از پشتیبانی ۱۱۲.۷۵-۱۱۲.۷۰ می توان با ادامه یابی گرایش افزایشی نرخ دلار - ین، رو به رو بود. 

در حال حاضر با کاهش تصحیحاتی نرخ گذاری ها مواجه می باشیم. چرا که تجار در حال بستن معاملات خرید و فروش، تا قبل از انتشار نتایج تنظیمات نرخ بهره ی ایالات متحده می باشند. تا قبل از عرضه یابی این گزارش با ابهام شرایط نرخی بازار مواجه خواهیم بود. به همین دلیل نیز، فعلا از اجرای معاملات خودداری می نماییم.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.