• Facebook
 • YouTube
 • Telegram
 • کابینۀ شخصی
USDX H4 در آستانه ی تست استقامتی خط ترند افزایشی

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

طبق ارزیابی های مقاله ی قبلی، فشردگی نرخ گذاری ها به مقاومت موضعی با ادامه یابی گرایش افزایشی نرخ دلار، تا مرز پایینی مقاومت ابر های ایچیموکو (D1)، به موازات سطح 96.20، ادامه یافت. دیر تر همانطور که انتظار می رفت، در پی بازگشت زود هنگام خطوط شاخص نوسان گر 24 ساعته ی stochastic، از مرز %80 اشباع خرید، با انعکاس نزولی نرخ گذاری ها و تقویت یابی ضربان نزولی میان مدت نرخ گذاری ها نیز، برخورد نمودیم. این افت نرخ گذاری ها را تا خط ترند افزایشی (جهانی) سوق داده. این ترند از ماه می سال 2018 ادامه داشته و مبنی بر احتمال کند شدن افت میان مدت نرخ دلار نیز، خواهد بود.

خروج به زود خطوط شاخص نوسان گر 4 ساعته ی stochastic، از محدوده ی اشباع فروش، بر احتمال تقویت آتی گرایش افزایشی نرخ گذاری ها افزوده و می تواند شکست خط SMA-5 (H4)، به موازات سطح 95.10 را نیز، به دنبال داشته باشد. اما تست استقامتی مابعد خط ترند نزولی 24 ژانویه، تنها در صورت تحکیم یای آتی نرخ گذاری ها بر فراز خط SMA-5 (H4) امکان پذیر خواهد بود. ورود آتی خطوط شاخص نوسان گر یاد شده به محدوده ی اشباع خرید، بر احتمال تست استقامتی مابعد خط ترند یاد شده، به موازات سطح 95.20 نموداری، خواهد افزود. اما نزدیکی کلی نرخ گذاری ها به بازه ی مقاومت 95.10/20، می تواند انعکاس نرخی و ادامه یابی افت میان مدت را، به دنبال داشته باشد.

بازگشت زود هنگام خطوط شاخص نوسان گر stochastic (H4)، از مرز 50% و یا 80% اشباع بازار بر احتمال اتمام یابی افزایش کوتاه مدت نرخ دلار خواهد افزود و دیر تر نیز می توان با ادامه یابی افت نرخی این واحد ارزی، تا سطوح 94.80 و حتی 94.60 نیز مواجه شد. اما عبور خط ترند افزایشی (جهانی) پایین تر از مینیموم یاد شده، می تواند انعکاس گرایشی مابعد نرخ گذاری ها، در پی برخوردشان با این سطح را نیز، به دنبال داشته باشد.

افت آتی نرخ گذاری ها پایین تر از خط SMA-5 (D1)، بر احتمال فشردگی نرخ نوسانات و فشرده شدن نرخ گذاری ها به خط ترند افزایشی (جهانی) را افزایش نموده و می توان تست استقامتی سطح پشتیبانی 94.60 را، به دنبال داشته باشد. تنها در صورت تضعیف یابی نرخ گذاری ها، پایین تر از این سطح می توان با ادامه یابی افت بلند مدت دلار، تا مینیموم 94.00 و حتی 93.40 نیز، برخورد نمود.

در حالی که بازگشت زودهنگام خطوط شاخص نوسان گر stochastic (D1) از مرز 20% اشباع فروش و یا خروج سریع این خطوط از محدوده ی اشباع فروش می تواند با ادامه یابی گرایش افزایشی دلار، در پی تست استقامتی سطوح 94.60–94.40 نیز، همراه گردد. مسلما نزدیکی آتی خطوط شاخص نوسان گر 24 ساعته به مرز %50 اشباع بازار، بر احتمال ادامه یابی گرایش افقی نرخ گذاری ها مابین خطوط ترند افزایشی و کاهشی خواهد افزود. چنین فشردگی نرخی می تواند بروز جهش نرخی آتی این دارایی در آینده را نیز، به دنبال داشته باشد.

استقرار کنونی نرخ گذاری ها بر فراز نهاد بازار، بر احتمال افزایشی بودن این ضربان نرخی خواهد افزود. و در صورت ورود آتی خطوط شاخص نوسان گر stochastic (D1)، به محدوده ی اشباع خرید، می توان با شکست خط SMA-5 (D1)، به موازات سطح 95.20 و حتی تست استقامتی مقاومت ابر های ایچیموکو (D1)، به موازات سطح 95.60 نیز، رو به رو شد. ادامه یابی افزایش جهانی نرخ دلار، به تحکیم یابی آتی نرخ گذاری ها بر فراز خط ترند نزولی ژانویه-دسامبر سال 2017 بستگی خواهد داشت. تا قبل از بروز این تحکیمات، با احتمال ادامه یابی گرایش نزولی نرخ گذاری ها رو به رو خواهیم بود.

 

پیشنهادات:

 • بازگشایی معاملات خرید این دارایی, تنها در صورت نفوذ صعودی نرخ گذاری ها به سطح 95.20، میسر خواهد گشت.
 • بازگشایی معاملات فروش این دارایی, تنها در صورت نفوذ نزولی نرخ گذاری ها به سطح پشتیبانی 95.80، میسر خواهد گشت.
 • به منظور اجرای معاملات دقیق تر, می توان از بازه ی معاملاتی ذیل استفاده نمود.

               

 

 

سطوح هدفی موجود:

 

 • 4 مقاومت: 96.60
 • 3 مقاومت: 96.20
 • 2 مقاومت: 95.60
 • 1 مقاومت: 95.20
 •  نرخ کنونی: 94.96
 • 1 پشتیبانی:95.80
 • 2 پشتیبانی:95.60
 • 3 پشتیبانی:95.20
 • 4 پشتیبانی:94.80

 

خواهشمندم به یاد داشته باشید, که ارزیابی انجام گرفته به عنوان دستورالعمل معاملاتی به حساب نمی آید و محتویات موجود, جز پیشنهادی بیش نیست.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.