• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
فاکتور های تجاری روز 31.07.2020

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

ارزش سهام اروپا همراه با انتشار آمار تولیدات ناخالص داخلی افزایش یافت

ارزش سهام اروپا در آخرین جلسه معاملاتی ماه FTSE 100 تا 22 نقطه افزایش یافت، انتظار می رود DAX 30 با 18 رقم بالا رود و CAC 40 تا 13 نقطه. شرکت هواپیمایی  Air France تا حدودی استحکام پیدا کرد. دفتر آمار اعلام کرده است که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال تا %13.8 درصد کاهش یافته است، که بهتر از تخمین قبلی متخصصین می باشد. رئیس بانک مرکزی اروپا لاگارد می گوید، بانک مرکزی اروپا تا ژوئن 2021 باید "شبکه ایمنی مالی" بسازد. این استراتژی برای خرید و فروش گسترده اوراق قرضه در نظر گرفته شده، که زیربنای اقتصادی را حفظ می کند.

بازده خزانه دولتی 10 ساله ایالات متحده پس از انتشار آمار تولیدات ناخالص داخلی تا %0.52 کاهش یافت

بازده خزانه داری صبح جمعه بعد از انتشار آمار تولیدات ناخالص داخلی افت نمود. داده های جدید نشان دادند که اقتصاد ایالات متحده با رکود دوباره رو به رو است. داده های پنجشنبه نشان دادند که تولیدات ناخالص داخلی ایالات متحده تا %32.9 در سه ماه دوم سقوط کرده اند. اقتصاددانان انتظار داشتند که نهایتا این شاخص تا %34.7 کاهش یابد. البته بعد از کنفرانس اخیرFacebook ،Amazon ،Alphabet  و Apple با سنا ایالات متحده، سهام شرکت ها رکورد 3 ماهه را شکاند. همین پیشرفت باعث شد تا شاخص های سهام ایالات متحده به افت اصلاحی خود خاتمه دهد. در حال حاضر نیز شاخص های سهام از مرز پایینی کانال صعودی انعکاس پیدا کرده اند و در حال افزایش می باشند.  

 

طبق PMI رسمی: فعالیت بخش تولیدات چین، فرا تر از انتظارات برای ماه پنجم افزایش می یابد

 فعالیت های کارخانه ای چین در ماه ژوئیه برای پنجمین ماه پیاپی و با سرعتی بیشتر گسترش یافت. شاخص رسمی خرید مدیران تولید (PMI) در ماه ژوئیه به 51.1 رسید. از ژوئن، داده های رسمی بالاترین میزان را نشان می دهند. تحلیلگران انتظار داشتند که نرخ این شاخص تا 50.7 کاهش یابد. همانطور که اطلاع دارید، چین به شکل گسترده ای توانست کشور را از شر ویروس خلاص نماید و قرنطینه را زود هنگام لغو نموده، از این طریق فعالیت تجاری خود را به روال عادی برگرداند. در واقع فعلا کشور با تقاضای خارجی مشکل داشته، که البته بعد از اتمام یابی موج دوم شیوع ویروس و بهبود یابی اقتصاد از طریق همکاری با اتحادیه اروپا نیز، بهتر نیز خواهد شد. شرکت ها به استخدام ادامه می دهند و تولیدات به بالاترین نرخ چهار ماهه رسیده. تنها مشکلات فعلی سیلاب، تقاضای خارجی و شیوع موج دوم ویروس در هنگ کنگ به حساب می آید. که با درایت کافی چین می تواند حل شود.شیوع دوباره ویروس در هنگ کنگ، پیش بینی های اقتصادی را تغییر می دهد

چندین اقتصاددان پیش بینی های اقتصادی خود را برای هنگ کنگ تغییر داده اند زیرا منطقه نیمه خودمختار با افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا مواجه است. این امر مقامات را وادار کرد تا اقدامات قرنطینه را به صورت جدی برای هفته آتی اعمال نمایند. هنگ کنگ روز چهارشنبه گفت: برآوردهای پیش بینی شده نشان می دهد که اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم %9 در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته. طبق داده های رسمی، این چهارمین ماه متوالی رکود اقتصادی منطقه در طول سال جاری به حساب می آید. دولت در بیانیه ای اعلام كرد كه این بیماری همه گیر "یك تهدید اصلی" برای اقتصاد جهانی است و شیوع دوباره "چشم انداز فعالیت اقتصادی داخلی را نیز تحت پوشش قرار داده". "با این وجود، حتی هنگامی که شیوع محلی و همچنین در کشور های همتا نیز، مهار شود، اقتصاد هنگ کنگ به تدریج در طول سال بهبود خواهد یافت." اما شرایط کنونی  می تواند به کاهش سهام هنگ کنگ دامن زند.

 

از دست ندهید ...

 

- انتشارات شاخص مصرف کننده اروپا

- آمار تولیدات ناخالص داخلی سالانه اروپا

- نشر شاخص مخارج مصرف کننده ایالات متحده

- آماتر تولیدات ناخالص داخلی کانادا


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.