• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
تورم ایالات متحده و نرخ بهره بانک مرکزی اروپا Market Watch

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

عناوین خبری امروز، عبارتند از:

- تورم در ایالات متحده

- بدون تغییر گذاشت نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا

- افزایش قیمت نفت

- رسیدن بیت کوین به بالای 48 هزار دلار

 

برنامه امروز رو با این خبر مهم شروع می کنیم که هرچند نرخ تورم در ایالات متحده هنوز کمی بالاست، ولی در کل حال پایین اومدنه و بخاطر همینه که داده های تورمی ماه سپتامبر از اهمیت بیشتری برخوردار میشن. اگر در گزارش ماه سپتامبر کاهش شدید تورم ثبت بشه، احتمال تشدید سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا به میزان قابل توجهی کم میشه. در نتیجه، دلار آمریکا هیچ دلیلی برای رشد بیشتر نداره. ضمن اینکه خریداران برای رشد بیشتر، به یک عامل اساسی قدرتمند نیاز دارن.

البته، همه ما به خوبی درک می کنیم که فدرال رزرو نمیتونه برای همیشه نرخ بهره رو روی صفر نگه داره، اما هرچقدر سیاست پولی نرم تر بمونه، واکنش قوی تری نسبت به تغییر نشون میده. بنابراین، نظارت دقیق بر داده ها در مورد تورم، بازار کار و قدرت خرید، مهمه. بهبود ادامه دار این شاخص ها ممکنه دلیلی برای تغییر نرخ بهره بشه و در نتیجه، دلار آمریکا رو تقویت کنه.

در مورد جلسه معاملاتی اروپا، می خوام به این نکته اشاره کنم که اولی رن، عضو شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا به این موضوع اظهار داشت که هنوز انتظار افزایش نرخ بهره از بانک مرکزی اروپا نمیره. با این وجود بازار در نیمه اول جلسه معاملات اروپا با تضعیف محسوس جفت ارز EUR / USD واکنش نشون داد. یادآوری میکنم که سرعت بهبود اقتصادی در ایالات متحده به طور قابل توجهی از نرخ رشد منطقه یورو و حتی آلمان و فرانسه بالاتره.

حالا میریم سراغ بازار نفت. ذخایر "نفت" در ایالات متحده در حالی که کاهش 3.5 میلیون بشکه ای پیش بینی شده بود، 6.4 میلیون بشکه کاهش یافت و در نتیجه از قیمت نفت حمایت قابل توجهی کرد. البته، سطح هدف 74 دلار هنوز محقق نشده. با این حال، برای رشد بیشتر، خریداران به انگیزه بیشتری نیاز دارن. توجه داشته باشید که در 2-3 هفته گذشته قیمت به سختی افزایش یافت و این نشون دهنده ضعف آشکار خریدارانه. بنابراین، احتمال کاهش متوسط ​​در چند روز آینده وجود داره.

در آخر کمی در مورد رمز ارزها صحبت میکنیم. بیت کوین بجز اینکه تونست سطح حمایتی مهم 43000 دلار رو حفظ کنه، ضمناً تونست به بالای 48000 دلار برگرده و به تبع اون پایان کامل روند اصلاحی رو اعلام کرد. نزدیکترین مانع سر راه خریداران، نقطه 50 هزار داره که شکست اون راه رو برای رسیدن به 55 هزار دار باز میکنه. سناریوی صعودی فقط در صورتی محقق میشه که هیچ محدودیتی برای بزرگترین مبادلات ارزهای رمزنگاری شده و یا اخبار منفی مهم دیگه ای برای این بازار رخ نده. ضمنا هر چقدر سرمایه گذاریها روی رمز ارزها بیشتر بشه، نهادهای نظارتی تهاجمی تر عمل میکنند. بنابراین، اخبار رو دنبال کنید.  با آرزوی موفقیت برای شما.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.