• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
افزایش تولید نفت اوپک پلاس Market Watch

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

عناوین خبری امروز، عبارتند از:

- هیجان در بازار نفت.

- ادامه رشد بیت کوین.

- بازار کار ایالات متحده.

برنامه امروز رو از بازار نفت شروع میکنیم که با افزایش نسبتاً قوی نوسانات معاملاتی، قیمت نفت خام WTI آمریکا در کمتر از 4 ساعت 3 دلار یا تقریبا 4.5 درصد تغییر کرد. در ابتدا، ما شاهد سقوط 1.5 دلاری قیمت نفت بودیم که فقط 30 دقیقه طول کشید و این واکنشی بود به افزایش تولید نفت اوپک +. اما با این وجود بازار با افت، واکنش نشون داد.

تنها یک ساعت بعد، وزارت انرژی آمریکا گزارش هفتگی خودشو منتشر کرد که بر اساس اون ذخایر نفت، بیش از 7 میلیون بشکه یعنی خیلی بیشتر از 2.5 میلیون بشکه پیش بینی شده، کاهش داشت. البته، با اینکه این موضوع از قیمت نفت پشتیبانی کرد، اما از اونجایی که کاهش ذخایر نه بدلیل افزایش تقاضا، بلکه ناشی از کاهش موقت تولید نفت در ایالات متحده است، اما بدلیل طوفان اخیر، تقاضا برای نفت در حد متوسطی ​​باقی موند. برای رشد بیشتر و شکست سطح مقاومت کلیدی در 69.5 دلار، به یک محرک رشد اضافی نیازه.

اما در بازار رمزارزها، در دو روز اول ماه سپتامبر، قیمت بیت کوین حدود 8 درصد افزایش یافت، در حالی اتریوم، از ابتدای این هفته 20 درصد افزایش قیمت داشت. این رشد ناشی از توسعه سریع زیرساخت ها و همچنین افزایش علاقه سرمایه گذاران نهادیه. و یکی دیگه از عوامل اساسی روند صعودی، سیاست نرم پولی فدرال رزرو و تورم بالای ایالات متحده است.

نکته اینجاست که یک بازار روبه رشد، توجه سرمایه گذاران بیشتری رو به خودش جلب میکنه و در نتیجه انرژی بیشتری برای رشد دریافت میکنه. بنابراین، روند صعودی برای بازار رمزارزها تا زمانی در اولویته که رویدادهای منفی مثل: محدودیت های شدید در چین یا ایالات متحده، و یا اظهارات تاثیر گذار افراد با نفوذ مثل ایلان ماسک، رخ نده.

برنامه امروز رو با بازار کار ایالات متحده به پایان میرسونیم. روز چهارشنبه گزارشی از تغییر تعداد اشتغال منتشر شد. داده های فعلی بالاتر از داده های قبلی اما به مراتب پایین تر از پیش بینی ها بود، که در نتیجه دلار آمریکا رو تحت فشار گذاشت. بنابراین، انتشار گزارش اشتغال در بخش غیر کشاورزی آمریکا در روز جمعه ممکنه تأثیر زیادی روی دلار داشته باشه. داده های ناامید کننده در مورد تغییر تعداد اشتغال، احتمال تشدید سیاست های پولی فدرال رزرو رو کاهش میده و باعث تضعیف دلار میشه.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.