• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
شروع تشدید سیاست های پولی فدرال رزرو Market Watch

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

عناوین مهم امروز، عبارتند از:

- نتایج جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو.

- رشد نفت در سایه اختلافات داخلی ایران.

- افزایش 50 درصدی استخراج سازگار با محیط زیست بیت کوین.

شتاب تورم در ایالات متحده، که در ماه می به حداكثر 13 سال گذشته خود و حتی  به ركورد زمان رونالد ریگان هم رسید، مقامات فدرال رزرو رو مجبور به تغییر لحن کرد. به دنبال جلسه روز چهارشنبه، بانک فدرال محدوده نرخ بهره پایه رو از 0 تا 0.25٪ سالیانه، بدون تغییر باقی گذاشت، اما برای اولین بار از ابتدای بحران، نرخ بهرۀ معاملات بازار پول رو افزایش داد. معاملات بازخرید که به بانک ها اجازه میده تا دلارهای اضافی خودشون رو "پارک" کنند، از 17 ژوئن با 0.05٪ سالیانه در مقابل 0٪ قبلی انجام میشه. نرخ بهره ای که بانک فدرال برای ذخیره های موجود در حساب های خود پرداخت میکنه هم از 0.05 به 0.15٪ افزایش پیدا میکنه. ضمناً، روحیه اعضای رأی دهنده کمیته بازار آزاد به طرز چشمگیری تغییر کرده. اگر در ماه مارس فقط چهار نفر از 18 نفر طرفدار افزایش نرخ بهره پایه در سال آینده بودند، در جلسه ماه ژوئن تعدادشون فقط 7 نفر بود. در پیش بینی های سال 2023، اکثریت یعنی (13 نفر)، طرفدار افزایش نرخ بهره هستند. پیش بینی بانک فدرال برای نرخ بهره پایه سال 2023 در حال حاضر 0.6 درصده. دلار به این خبر با افزایش قابل توجه ای، واکنش نشون داد، و برای جفت ارز EURUSD بیش از 120 واحد کاهش رو ایجاد کرد.

با کم شدن احتمال لغو سریع تحریم ها علیه ایران، بازار نفت همچنان صعودیست.سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: اگرچه بر روی رفع تحریم های بخشی، از جمله تحریم بخش نفت، به طور اساسی توافق شده است، اما هنوز موضوعات حل نشدۀ سیاسی، فنی، حقوقی و عملی وجود داره و به همین دلیل، بازگشت تهران به توافق هسته ای سال 2015 به تعویق افتاده. بازار نفت، انتظار داشت که رفع تحریم نفتی علیه ایران، قبل از انتخابات ریاست جمهوری صورت بگیره، اما حالا به نظر میرسه که این اتفاق نخواهد افتاد. ضمن اینکه در انتخابات 18 ژوئن در ایران، احتمال ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی که از اولویت دادن به سیاست خارجی خودداری کرده، بالاست.

جیانگ زوئر، بنیانگذار استخر استخراج BTC.TOP، در توئیتر خود نوشت که در حال حاضر بیش از 50٪ استخراج بیت کوین با کمک انرژی سبز انجام میشه و از ایلان ماسک دعوت کرد تا به قولی که داده بود عمل کنه و امکان خرید اتومبیل های تسلا از طریق پرداخت BTC رو فراهم کنه. دستیابی به چنین سطح بالایی از "استخراج سبز" پس از اون بوجود اومد که مقامات چینی ممنوعیت استخراج بیت کوین رو در برخی از استانهای خود اعمال کردند و امکان استخراج رو فقط در سی چوان که از منابع آبی برای تولید انرژی استفاده میکنه، باقی گذاشتند. بذارید یادآوری کنم که رئیس تسلا، ایلان ماسک، در ماه می امکان خرید اتومبیل از طریق پرداخت BTC رو خاتمه داد، چراکه از زغال سنگ زیادی برای استخراج اون استفاده میشه، و بعداً قول داد که اگر حداقل 50٪ از استخراج ارزهای رمزنگاری شده با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر باشه، دوباره BTC را قبول خواهد کرد.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.