• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
Market Watch آیا اعتماد سرمایه گذاران به فدرال رزرو ایالات متحده بجا بود؟

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

عناوین مهم امروز، عبارتند از:

- واکنش بازار به تورم در ایالات متحده آمریکا.

- سقوط قیمت مس و چوب.

- آرامش قبل از طوفان.

- تصمیم بانک مرکزی آمریکا در مورد سیاست های پولی.

- ائتلاف ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه چین.

در دو ماه گذشته، یکی از موضوعات اصلی، تورم و در نتیجه احتمال تشدید شرایط سیاست های پولی توسط بانک مرکزی ایالات متحده است. اما آخرین گزارشی که رکورد افزایش تورم از سال 2008 رو ثبت کرد، هیجانی در بازار ایجاد نکرد. شاخص های اصلی سهام ایالات متحده در بالاترین سطح خود قرار دارند، در حالی که قیمت نفت و سنگ آهن همچنان به آرامی، اما مطمئن، صعودی هستند. همه اینها بیانگر اعتماد سرمایه گذاران به اظهارات مقامات فدرال رزرو مبنی بر اینکه، هیچ دلیلی برای محدود کردن برنامه تسهیل کمی و افزایش نرخ بهره وجود نداره.

رئیس بانک فدرال جروم پاول، بارها به موقتی بودن رشد تورم در ایالات متحده اشاره داشت. در واقع، ما شاهد کاهش سریع قیمت چوب و همچنین کاهش قابل توجه هیجان در بازار املاک و مستغلات ایالات متحده هستیم. یک عامل مهم دیگه، کاهش بیش از 10 درصدی قیمت مس که موقتی بودن افزایش تورم رو تأیید میکنه. از این گذشته، بازارها نسبت به آخرین گزارش در مورد رشد شاخص بهای مصرف کننده، با احتیاط واکنش نشون دادند.

در بازار ارز، عدم وجود گرایش و روند مشخصی کاملا مشهوده. بیشتر جفت ارزها مثل جفت ارز EUR / USD، AUD / USD و USD / CAD در یک کانال اصلاحی قرار دارند، که عدم قطعیت رو نشون میده. این عدم اطمینان به دلیل انتظار یک اتفاقه مهمه، یعنی تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده در مورد سیاست پولی، که امروز منتشر خواهد شد.

میخوام یه باره دیگه به احتمال نسبتاً کم هرگونه تغییر در سیاست های پولی توسط تنظیم کننده آمریکایی اشاره کنم. با این وجود، باید تصمیم گیری درباره نرخ بهره رو زیر نظر گرفت، چراکه حتی یک تغییر جزئی میتونه تأثیر زیادی بر دلار آمریکا داشته باشه که در حال حاضر تقویت شده. هرگونه اشاره در مورد آمادگی برای پایان زودهنگام برنامه تسهیل کمی، به رشد قدرتمندتر دلار آمریکا کمک خواهد کرد.

برنامه امروز رو با تصمیم ایالات متحده و اروپا برای پایان دادن به اختلاف در مورد یارانه های ایرباس و بوئینگ به پایان میرسونیم. این تصمیم تلاشیه از طرف این دو کشور برای تقویت موقعیتشون در مقابل پیشرفت سریع چین. به احتمال زیاد، ما شاهد بهبودی در روابط تجاری ماوراءالنهر خواهیم بود که برای اقتصاد ایالات متحده و اتحادیه اروپا مثبته. بهبودیه روابط اونها، میتونه در دراز مدت، تأثیر مثبتی بر دلار و یورو داشته باشه.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.