• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
بازار آرام بعد از طوفان

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

اوضاع در بازارهای مالی در حال تسکین است، اما به احتمال زیاد این فقط یک پدیده موقتی است . زیرا اکثر کشورهای جهان هنوز نمی توانند شیوع ویروس را کنترل کنند. بنابراین، اروپا و ایالات متحده مجبور شده اند كه جمعیت را در قرنطینه نگه دارند، از این طریق فشارهای خارق العاده ای بر اقتصاد خود وارد کرده اند و در نتیجه تضعیف قابل توجهی در اقتصاد جهانی ایجاد شد.
اقدامات اصلی دولت آمریکا شامل اختصاص حدود 2 تریلیون دلار برای پشتیبانی از اقتصاد است. این محرک اقتصادی برای تأمین اعتبار مشاغل و همچنین کمک های مالی مستقیم به مردم فراهم گردیده. براساس داده های منتشر شده رویترز، در ایالات متحده حدود 100 میلیون نفر به دلیل قرنطینه مجبور هستند در خانه بمانند که تقریباً یک سوم از کل جمعیت شاغل را شامل می شوند.
به بازار سهام ایالات متحده توجه کنید - بیشتر سهام به منطقه سبز بازگردانده شده است، زیرا تخصیص وام های بدون بهره به شرکت ها این امکان را می دهد تا وضعیت فعلی را از جمله ساختار تعهدات مالی خود و همچنین بازپرداخت سهام خود را با قیمت های پایین تر (که به طور قابل توجهی به اقتصاد بهبود می بخشد) بازسازی نمایند. 
 جفت ارزی GBP/USD در حال حاضر بر سطح مقاومت فنی 1.1880-1.1900 غلبه کرده است و بدین ترتیب راه را برای سطح روانی و در عین حال سطح مقاومت 1.2000 نیز باز می کند.
شاخص انتظارات اقتصادی در آلمان از IFO علیرغم داده های ضعیف در گزارش در مقایسه با مقادیر پیش بینی شده، افت نرخی EUR/USD پایدار باقی مانده است - این تنها می تواند به دلیل تضعیف USD رخ داده باشد. با این وجود، خرید فعال EUR/USD تا زمان امضای لایحه تخصیص بسته کمک های مالی در ایالات متحده زیر سوال است. از آنجا که بیشتر کشورهای جهان هنوز در قرنطینه هستند، خریداری طولانی مدت شاخص های سهام نیز در معرض خطر است.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، با این حال تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.