• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسانات نرخی به تاریخ 22.02.2021

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بیت کوین BTC/USD

از دفعه گذشته به تاریخ 15 فوریه که در مورد این رمزارز نوشته بودیم، نرخ گذاری ها با ایجاد فشرگی نوسانی در بطن مثلثی مایل به بالا در حال افزایش بود. این فشردگی در نزدیکی سطح هیجانی 50000 دلار، باعث ضربان مابعد و افزایش قیمت تا مرز 57000 شد. نرخ گذاری ها اخیرا افتی اصلاحی را دنبال می کنند و در حال نزدیک شدن به خط روند صعودی می باشند. تست آتی این خط در محدوده 53000-50000 دلار، می تواند توقف کاهش اصلاحی و از سر گیری روند صعودی را به دنبال داشته باشد.

 

شاخص دلار ایالات متحده USDX

از دفعه گذشته به تاریخ 15 فوریه که در مورد قیمت دلار نوشته بودیم، نرخ گذاری ها مینیموم موضعی 90.20 را تست می کردند و افزایش به شکست مقاومت موضعی 90.60 و افزایش بیشتر تا مرز 91.00 منجر شد. اخیرا قیمت دوباره به مینیموم موضعی نزدیک شد و از آن انعکاس پیدا کرد. افزایش بیشتر دلار به ریزش بیشتر سهام ربط خواهد داشت و به دلیل نزدیک بودن قیمت شاخص S&P 500 به مینیموم های موضعی، احتمالا افزایش دلار به موازات برخورد با 90.60-90.80 می تواند اتمام یابد.

 

 

قیمت طلا GOLD

از دفعه گذشته به تاریخ 15 فوریه که در مورد قیمت طلا نوشته بودیم، نرخ طلا از خط روند صعودی انعکاس پیدا کرده بود و تا شکست مینیموم موضعی 1780 نیز به کاهش خود ادامه داد. این کاهش اخیرا باعث شده تا قیمت طلا به مینیموم تاریخی 1760 نزدیک شود که انعکاس فعلی قیمت از این پشتیبانی می تواند مبنی بر احتمال از سر گیری روند صعودی قیمت طلا در میان مدت باشد. مخصوصا با توجه به شکست روند نزولی نمودار شیوع ویروس و احتمال ورود موقت بازار های جهانی به فاز بحرانی کوتاه مدت. پتانسیل افزایش اصلاحی و فعلی طلا تا مرز خط روند نزولی و 1820 دلار می باشد.

 

 

قیمت نفت خام WTI

از دفعه گذشته به تاریخ 15 فوریه که در مورد قیمت نفت نوشته بودیم، نرخ طلای سیاه ماکسیموم های جدید را شکسته بود و تا مرز 60 دلار نیز افزایش یافته بود. این افزایش دیرتر تا مرز سطح هدفی 62.00 دلار نیز ادامه پیدا کرد و اخیرا به دلیل افزایش غیر منتظره حجم ذخایر نفتی عربستان صعودی دچار واگرایی در راس بازار و سقوط موقت شده. این روند نزولی با توجه به فشردگی نوسانی شاید بتواند تا خط روند نیز ادامه یابد. البته تا قبل از شکست مینیموم های 58.00 و 56.80 نمی توان به ریزش بیشتر مطمئن بود.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.