• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسانات نرخی به تاریخ 13.01.2021

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

جفت ارزی NZD/USD

از دفعه گذشته به تاریخ 6 ژانویه که در مورد این جفت ارزی نوشته بودیم، شاخص دلار ایالات متحده افزایش را از سر گرفته بود و نرخ گذاری های این جفت ارزی بعد از تست سطح 0.7300 افت را از سر گرفتند. کاهش قیمت این جفت ارزی تا مینیموم 0.7140 ادامه یافت. پایین تر از این مینیموم با عبور خط روند رو به رو بودیم که مسلما بعد از برخورد با آن قیمت این جفت ارزی دوباره به فاز صعودی برگشت. اخیرا قیمت از مقاومت 0.7240 انعکاس پیدا کرده و با فشردگی نوسانی به سمت خط روند رو به رو هستیم. اگر واگرایی نمودار 24 ساعته در راس بازار با خط شاخص RSI را در نظر بگیریم می توان با احتمال کاهش بیشتر در میان مدت نیز رو به رو شد. اما به هر حال تا قبل از شکست بازه مینیموم 0.7180-0.7140 روند این جفت ارزی صعودی می باشد.

 

جفت ارزی USD/CAD

از دفعه گذشته به تاریخ 6 ژانویه که در مورد این جفت ارزی نوشته بودیم قیمت دلار از نهاد بازار شروع به افزایش نموده بود و این جفت ارزی را نیز بعد از شکست مینیموم 1.2660 ارتقا داد. در این بین قیمت نفت هم موقتا کاهش را از سر گرفت و بدین سبب افزایش قیمت این جفت ارزی تا مرز خط روند نزولی و سطح 1.2840 ادامه یافت. افتی که اخیرا رخ داد به سبب از سر گیری افت دوباره دلار آمریکا و ادامه یابی افزیش قیمت نفت نرخ گذاری ها را تا مرز خط روند اوایل ژانویه کاهش داد. شکست آتی مینیموم 1.2700 می تواند به این روند دامن زند. تا قبل از شکست بازه 1.2700-1.2660 می توان با ادامه یابی افزایش کند دلار ایالات متحده رو به رو بود.

 

جفت ارزی USD/CHF

از دفعه گذشته به تاریخ 6 ژانویه که در مورد این جفت ارزی نوشته بودیم نرخ گذاری ها افزایش را همراه با تحکیم یابی دلار از سر گرفتند و تا مرز ماکسیموم 0.8920 رشد نمودند. از سر گیری کاهش قیمت دلار با وجود ضعف فعلی طلا نرخ این جفت ارزی را دوباره کاهش داد. روند نزولی تا مرز 0.8840-0.8840 ادامه پیدا کرد، اما در آینده نزدیک احتمالا با تست دوباره ماکسیموم 0.8900-0.8920 نیز رو به رو خواهیم شد. به هر حال تا قبل از شکست این بازه اولویت با فروش دلار خواهد بود. شاید روند نزولی حتی نرسیده به این بازه مقاومت از سر گرفته شود.

 

جفت ارزی USD/JPY

از دفعه گذشته به تاریخ 6 ژانویه که در مورد این جفت ارزی نوشته بودیم نرخ گذاری ها مینیموم 102.60 را تست نمودند و همراه با افزایش قیمت دلار، رشد نرخی را از سر گرفتند. ماکسیموم 103.80 را رد نمودند و تا مرز 104.40 افزایش کردند. یعنی دقیقا تا مرز خط روند نزولی. سپس با بازگشت دلار به فاز نزولی رو به رو شدیم. قیمت طلا احتمالا در صدد از سر گیری افزایش است، که می تواند به کاهش قیمت این جفت ارزی در آینده دامن زند. افزایش اصلاحی این جفت ارزی نیز می تواند تا مرز 104.00-104.40 ادامه یابد. تا قبل از شکست این بازه اولویت با فروش دلار می باشد.


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.