• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ارزیابی نوسانات نرخی به تاریخ 16.09.2020

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

جفت ارزی NZD/USD

از دفعه قبل به تاریخ 9 سپتامر درمورد این بلاک جفت های ارزی نوشته بودیم. نرخ گذاری های این جفت ارزی افت شدید را به اتمام رسانده بودند و از خط روند صعودی میانه ماه می انعکاس گرایشی پیدا کرده بودند. این انعکاس مسلما افزایش بعدی را به دنبال داشت. افزایشی که در میان مدت ادامه یافت. به ترتیب سطوح هدفی 0.6680، 0.6720 را شکاند و درحال حاضر به سطح هدفی 0.6740 نزدیک شده ایم. کانال صعودی تشکیل شده و روند صعودی دلار استرالیا میان مدت و پر ثبات است. در کوتاه مدت می توان با افت اصلاحی تا مرز 0.6720 رو به رو شد. اما این تنها افت فرصت خوبی برای خریداران به منظور بازگشایی دستور معاملاتی بای لیمیت در این محدوده با تیک پروفیت 0.6760-0.6780 خواهد بود.

 

جفت ارزی USD/CAD

این جفت ارزی هم به دلیل از سر گیری افت قیمت دلار ایالات متحده به تاریخ 9 سپتامر، از راس بازار انعکاس پیدا کرده بود و تا پشتیبانی خط روند صعودی ماه جاری افت نمود. یعنی تا حدود پشتیبانی هدفی 1.3120. افزایش بعدی دلار ایالات متحده و افت قیمت نفت باعث از سر گیری تحکیمات نرخی این جفت ارزی شد. ولی حتی با این وجود کل روند تحت فشار مقاومت 1.3200 است، که به این زودی ها تست نخواهد شد. قیمت طلای سیاه شروع به افزایش دوباره نموده و دلار ایالات متحده تحت فشار تورم بالا است. به همین دلیل در حال حاضر با احتمال افت آتی نرخ گذاری های این جفت ارزی تا خط روند، سطح 1.3160 و تست بعدی مینیموم 1.3140 نیز، رو به رو ایم.

 

جفت ارزی USD/CHF

این جفت ارزی هم همانند دیگر جفت های دلار بر اثر کاهش قیمت این ارز افت نمود. افت قیمت تا سطح 0.9040 ادامه یافت. بعد ها دوباره قیمت بعد از چندی افزایش اصلاحی به این پشتیبانی بازگشت. در حال حاضر نیز با احتمال رویارویی دوباره این جفت ارزی با مینیموم 0.9040 مواجه هستیم. قیمت طلا می تواند در آینده نزدیک به افزایش خود ادامه داده و تنها بعد از افتی کوتاه مدت رشد مجدد نماید. به همین دلیل آماده افت بیشتر این جفت ارزی تا مرز 0.9040 و حتی 0.9000 نیز باشید. از افزایش های اصلاحی به منظور بازگشایی معاملات سل لیمیت استفاده نمایید.

 

جفت ارزی USD/JPY

دلار – ین هم جفت ارزی ریسکی یا حفاظتی به حساب می آید و در صورت فقدان پیش زمینه خبری در ژاپن و آمریکا، از تغییرات قیمت طلا سرچشمه می گیرد. در حال حاضر قیمت این جفت ارزی در حوالی مینیموم های 105.20 و 105.00 قرار دارد. البته مهم تر از همه نزدیکی قیمت به خط روند صعودی مارچ-آگوست می باشد. احتمالا این خط شکسته می شود و قیمت شاید تا مرز 104.80-104.60 نیز افت کند. با این حال، انتظار از سر گیری فشردگی نوسانی و یا حتی واگرایی نرخی و انعکاس کوتاه مدت روند نزولی دلار، بعد از برخورد با این پشتیبانی ها را نیز در نظر داشته باشید. بعد از افزایش های موقتی که پس از شکست مینیموم های موضعی رخ خواهد داد، می توان با کاهش بیشتر تا مرز 104.20 هم رو به رو شد. تنها در صورتی که طلا به افزایش خود ادامه دهد!


تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.