• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
چارت آنلاین نرخ دلار آمریکا (USD) به دلار هنگ کنگ (HKD) پیشبینی و تحلیل بازار فارکس

USD/HKD

7.769

0%

بالا: 7.769

پایین: 7.769

خرید فروش
0%
0%

روحیه معامله گرام

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار ایالات متحده – دلار هنکنگ (USD/HKD)

 

ایالات متحده، به عنوان بزرگترین کشوراقتصادی جهان، با بالا ترین نرخ تولیدات ناخالص داخلی، به شمار می آید. تغییرات این شاخص ها، نرخ نوسانات ارزی دلار را، افزایش نموده و شرایط اقتصادی جهان را نیز، تغییر می نماید. دلار به عنوان اولین واحد ارزی رزرو دنیا، به شمار می آید. سهام دولتی ایالات متحده نیز، به عنوان یکی از مطمئن ترین و کم ریسک ترین ابزار های سرمایه گذاری، در سطح جهان، شناخته می شنود.

 

هنکنگ به عنوان یکای از استان های مستقل چین، به شمارآمده که درطی سال های 1997 میلادی، از سوی انگلستان، به چین اهدا شده است. این استان مستقل، تا سال 2047 میلادی، از حق استقلال خود بهره مند خواهد بود.

ایالات متحده دارای ارتباط تجاری طولانی مدتی با هنکنگ بوده و درسطح هنکنگ بیش از 1400 کمپانی آمریکایی با حظور بیش از 85000 کارمند آمریکایی، در حال فعالیت می باشند. صادرات ایالات متحده بیش تر از وارداتش بوده و در طی سال 2016، این کشور به میزان 29 میلیارد دلار، از سود خالص حساب بازرگانی برخوردار شد. این حجم بالای درآمد ایالات متحده، ازطریق صادرات صنایع هوا فضا، طلا، الماس و قطعات یدکی این کشور به هنکنگ، کسب شده است. مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر واحد ارزی دلار هنکنگ، شامل تغییرات سود خالص حساب بازرگانی و تغییر بهای سوخت می باشد. در این بین تغییرات شرایط اقتصادی چین، بر نرخ این جفت ارزی نیز، تاثیر گذار است. این جفت ارزی بسیار اگزوتیک بوده و نرخ نوسانات ارزی بسیار پایینی دارد. به همین دلیل نیز، از این جفت ارزی به منظور اجرای معاملات میان روزی، استفاده نمی گردد.

 

جفت ارزی USD / HKD از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار USD به شمار می آید. واحد ارزی دلار هنکنگ HKD ، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار بوده و به منظور خرید دلار ایالات متحده، نیاز به فروش میزان بیشتری از دلار هنکنگ HKD می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی HKD ، می باشد.

با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی، می توان به بررسی تحرکات نرخی یورو – دلار، پرداخت.

 

واحد ارزی دلار ایالات متحده – (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) – به عنوان پول رسمی دلار ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

 

دلار هنکنگ (با کد بانکی HKD) – پول رسمی بندر مستقل هنکنگ، به شمار می آید. وظایف توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی را، سازمان گردش مالی هنکنگ ( Hong Kong Monetary Authority)، بر عهده دارد. این سازمان، اداره ی مالیات این بندر و ایجاد ثبات، در تبادلات این واحد ارزی، با دیگر ارز ها را، به عهده داشته. توزیع پول دلار هنکنگ از طریق بانک های شهری اجرا می گردد. توزیع اسکناس و سکه های ده دلاری هنکنگی نیز، از طریق دولت هنکنگ انجام می گیرد.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
-2.8 -1.8 0.6 1.3
نام قیمت جاری آخرین ویرایش
USD/HUF 305.52 0.01%
USD/DKK 6.31620000 0%
USD/CZK 21.75600000 0%
USD/NOK 8.8589 0%
USD/CHF 0.9192 0%
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.