• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
جنگیدن یورو برای خروج از بحران
Published on 24.09.2021 12:50

جفت ارز EUR/USD با اینکه روز گذشته رشد نسبتاً خوبی داشت، در حال حاضر روند اصلاحی خود را آغاز کرده است. چشم انداز افزایش زودهنگام نرخ بهره فدرال رزرو باعث شد بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله برای اولین بار از ماه ژوئیه، روز پنجشنبه از مرز 1.4 درصد فراتر رود. این به نوبه خود به احیای تقاضا برای دلار آمریکا کمک کرد و به یک عامل کلیدی که مانع حرکت جفت ارز EUR / USD شد، تبدیل شد.

شایان ذکر است که روز چهارشنبه، فدرال رزرو احتمال حذف تدریجی محرکهای مالی دوران همه گیری را تا پایان امسال و تکمیل این فرایند تا اواسط سال 2022 را اعلام کرد.

ضمناً به نظر می رسد که سرمایه گذاران نخواستند تا پیش از انتخابات فدرال آلمان در روز یکشنبه حرکت اجولانه ای در مورد رشد یورو انجام دهند که این موضوع به محدود کردن پتانسیل صعودی جفت ارز EUR / USD کمک کرد.

معامله گران در بازار مشتاقانه منتظر انتشار گزارش Ifo Business Climate در آلمان هستند، که می تواند انگیزه ایجاد کند. همچنین ممکن است که سخنرانی برنامه ریزی شده پاول رئیس فدرال رزرو در اواخر این جمعه توسط معامله گران مورد توجه قرار گرفته شود.

شاخص اصلی فضای کسب و کار IFO آلمان در ماه سپتامبر به طور غیر منتظره ای بدتر از 99.4 ماه گذشته و 100.4 پیش بینی اجماع بود. این شاخص که منعکس کننده پیش بینی شرکت ها در شش ماه آینده است، از 97.5 ماه سپتامبر به 97.3 کاهش یافت که بدتر از انتظار 100.0 بازار است.

جفت ارز EUR/USD هنوز تحت تأثیر گزارش ضعیف IFO آلمان قرار نگرفته و در محدوده زیر 1.1750 معامله میشود.

این جفت ارز در یک کانال نزولی قرار گرفته است و در حال حاضر روند اصلاحی در جریان است. در اینجا دو حالت ممکن است که اتفاق بیفتد. در حالت اول اگر قیمت بتواند سطح مقاومتی 1.1750 را بشکند و در بالای این سطح تثبیت شود احتمالا تا 1.1775 و حتی 1.1800 رشد کند و در حالت دوم و در صورتی که سطح حمایتی 1.1725 شکسته شود و قیمت زیر این سطح تثبیت شود احتمالا قیمت تا 1.1685 سقوط کند.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.