• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
تاثیر منفی بیانیه فدرال رزرو ایالات متحده بر روی یورو
Published on 23.09.2021 10:13

یورو در جلسه معاملاتی دیروز تاثیر قدرتمند فدرال رزرو آمریکا را احساس کرد و در برابر دلار به پایین ترین سطح یک ماهه اخیر خود رسید، چراکه به بازار هشدار داده شد که بانک مرکزی آمریکا در حال آماده شدن برای کاهش برنامه محرک مالی خود است.

همانطور که انتظار می رفت، فدرال رزرو اعلام کرد که در پایان نشست دو روزه دیروز نرخ بهره معیار خود را نزدیک به صفر نگه می دارد و یورو ابتدا با انتشار این خبر افزایش یافت، اما زمانی که فدرال رزرو برای اولین بار در بیانیه ای پس از جلسه اعلام کرد که قسمتی از حمایت های مالی اضطراری برای اقتصاد را کاهش خواهد داد، بعد تغییر کرد.

طی چند ماه گذشته، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در مورد زمان شروع برنامه خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو سکوت کرده بود، اما با توجه به این گفته دیروز او، همه چیز تغییر کرد:

آقای پاول گفت: "اگر پیشرفت کلی مطابق انتظار ادامه یابد، ممکن است که تعدیل سرعت خرید دارایی به زودی برای کمیته قابل توجیه باشد."

تقریباً بلافاصله یورو/دلار آمریکا به دلیل لحن سختگیرانه تر از حد انتظار پاول به 1.1683 دلار کاهش یافت و این جفت ارز همچنان در این سطح به سر می برد تا جلسه معاملات آمریکا بسته شود.

امروز تمرکز معامله گران معامله کننده با جفت EUR / USD انتشار داده های PMI تولیدی از Markit در آلمان و کل منطقه یورو خواهد بود ، در حالی که در جلسه آمریکا نیز شاهد اخبار مشابه تولید خواهیم بود.

با ورود به جلسه معاملات امروز اروپا، می بینیم که یورو تا حدی شرایط بهتری نسبت بعد از سقوط روز گذشته خود دارد و موفق شده است تا به بالای سطح 1.1700 دلار برود.

از نقطه نظر فنی، در نمودار الگوی سقف دوقلو شکل گرفته که یک سیگنال نزولی به حساب می آید و ممکن است شاهد این باشیم که جفت ارز EUR/USD روند نزولی خود را به سمت 1.1673 دلار که خط گردن است از سر گرفته و این ادامه روند نزولی را تایید می کند.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.