• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
یورو با توجه به تصمیمات فدرال رزرو ثابت ماند
Published on 22.09.2021 10:05

یورو در حال حاضر برای سومین روز متوالی در برابر دلار آمریکا نمی تواند جهت روند خود خود را پیدا کند، اما از آنجایی که بازار موقتاً نگرانی کمتری در مورد سقوط شرکت اورگراند، یکی از بزرگترین شرکت های املاک و مستغلات چینی دارد، یورو ضررهای خود را در برابر محبوب ترین ارز جهانی کاهش داده است.

دلیل این امر این است که در حال حاضر بیشترین توجهات به فدرال رزرو آمریکا است که دیروز نشست دو روزه خود را با تصمیم گیری در مورد نرخ بهره و در ادامه بیانیه سیاست پولی آغاز کرد و امروز به پایان می رساند.

انتظار می رود که نرخ بهره بدون تغییر باقی بماند و تمرکز بر بیانیه سیاست پولی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو خواهد بود تا نکاتی درباره زمان و چگونگی کاهش برنامه های محرک مالی بانک مرکزی برای مقابله با اثرات ناشی از همه گیری کووید 19 که اقتصاد آمریکا و در واقع جهان را از بین برده است ارائه دهد.

تحلیلگران در حال حاضر در مورد اینکه آیا فدرال رزرو تا پایان سال شروع به کاهش برنامه محرک مالی خود می کند، اختلاف نظر دارند و ممکن است با چند شگفتی همراه باشد، بنابراین معامله گران خود را برای برخی اقدامات مهم در بازار ارز آماده می کنند.

در منطقه یورو امروز یک روز نسبتاً آرام دیگر در تقویم اقتصادی است و عدم انتشار خبر مهمی باعث می شود که یورو در معرض ریسک بازار و احساس سیاست پولی فدرال رزرو و پیش بینی های منتشر شده در پایان روز قرار گیرد.

عدم موفقیت یورو در تعیین جهت روند خود برای ورود به معاملات امروز نشان می دهد که معامله گران به ریسک کردن قبل از بیانیه پولی فدرال رزرو که قرار است امروز منتشر شود تمایلی ندارند اما ممکن است با ورود به جلسه آمریکا و نزدیک شدن به اخبار مرتبط، این وضعیت تغییر کند.

اخبار جالبی از بازار اختیار معامله در مورد رشد جفت ارز EUR/USD خوشبینانه ترین حالت در سه هفته گذشته است منتشر می شود، که نشان می دهد برخی از فعالان بازار انتظار دارند که فدرال رزرو فعلاً از برنامه کاهشی خودداری کند و این باعث جهش عظیمی در یورو خواهد شد.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.