• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
یورو تحت تاثیر شرکت املاک و مستغلات چینی
Published on 21.09.2021 10:42

یورو توانست در اواخر جلسه معاملاتی دیروز و پس از سقوط به پایین ترین سطح ماهانه خود یعنی 1.1699 دلار که به دلیل حجم فروش بازارهای مالی در سراسر جهان به دلیل نگرانی از اوضاع یکی از بزرگترین شرکت های چینی اتفاق افتاد،  در حدود 1.1720 دلار معامله شود.

همه نگاه ها به Evergrande Group، یکی از بزرگترین شرکت های توسعه املاک در چین، بود که سهام آن پس از انتشار اخبار مبنی بر عدم توانایی پرداخت بدهی های آینده خود بیش از 10 درصد سقوط کرد. Evergrande در حال حاضر 305 میلیارد دلار بدهی دارد و هرگونه پیش فرضی درباره «نُکول» به احتمال زیاد به سیستم مالی چین آسیب جدی می رساند.

این خبر نه تنها اقتصاد چین را تحت تأثیر قرار داد بلکه داوجونز هم بیش از 600 واحد کاهش یافت. در همان زمان، سرمایه گذاران روی دلار آمریکا به عنوان دارایی امن سرمایه گذاری کردند، در نتیجه تمام ارزهای اصلی از جمله یورو بیش فروش شد.

با توجه به این سناریو، بازارها احتمالاً تا روز پنجشنبه تحت فشار قرار خواهند گرفت تا مهلت پرداخت 83.5 میلیون دلار سود قابل پرداخت به Evergrande به پایان برسد و اگر دولت چین برای کمک به این امر قدمی برندارد، ممکن است شاهد یک دور بیشتر از فروش در بازارهای مالی و ضررهای بیشتر برای یورو باشیم.

با نگاهی به جلسه معاملات امروز، میبینیم که در تقویم اروپایی خبری خاصی نیست، بنابراین ممکن است با انتشار مجوزهای ساختمانی و داده های مسکن ایالات متحده جفت ارز EUR/USD کمی حرکت کند.

پس از بهبود روز گذشته در پایان جلسه معاملاتی، جفت ارز یورو / دلار آمریکا با وارد شدن به جلسه امروز اروپا در تلاش برای صعود بیشتر است و این حس وجود دارد که در ادامه افزایش تمایل سرمایه گذاران به سمت دلار، این جفت ارز کاهش خواهد یافت.

آخرین تصمیم برای نرخ بهره و بیانیه سیاست پولی فردا در فدرال رزرو ایالات متحده منتشر می شود، که نیروی محرکه واقعی بازار خواهد بود و بازار بر تاریخ احتمالی شروع کاهش محرک مالی فدرال رزرو تمرکز می کند.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.