• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
آیا رشد جفت از یورو/دلار ادامه دار خواهد بود؟
Published on 17.09.2021 13:39

امروز، رشد دلار متوقف شد و باعث شد تا این جفت ارز از سطح مینیمم موضعی عقب نشینی کند. البته علیرغم افزایش در این جفت ارز، چشم انداز یورو همچنان کمرنگ است چراکه در شرایطی که خوش بینی مجدد در مورد بهبود اقتصادی به تدریج در اواخر سال کاهش می یابد، ترجیح سرمایه گذاران به سمت دلار آمریکا بیشتر خواهد شد.

در اروپا، فایننشال تایمز گزارش داد که فیلیپ لین، عضو بانک مرکزی اروپا به طور خصوصی به بانکداران گفته است که افزایش نرخ بهره می تواند از اوایل سال 2024 آغاز شود. این اخبار باعث رشد اندک یورو شد، اما این خبر توسط بانک مرکزی اروپا تکذیب شد.

باید دید که آیا داده های خرده فروشی بالاتر از حد انتظار اخیر می تواند تغییراتی در لحن فدرال رزرو در نشست هفته آینده ایجاد کند یا خیر.

در واقع، تقویت احساسات در بازار اوراق قرضه ایالات متحده و ضمنا افت فعلی شاخص دلار آمریکا زمینه را برای بهبود سریع یورو فراهم می کند. البته، شاید این فقط جهش کوتاهی باشد و سپس به سقوط خود ادامه دهد. با این وجود، بازار می تواند غیر قابل پیش بینی باشد و رشد ممکن است ادامه یابد.

یورو / دلار در پایان هفته به محدوده قیمتی 1.1780 بازگشت اما تقاضا برای دارایی های امن، این جفت را زیر 1.18 نگه می دارد. و این طور به نظر میاید که خرس ها بازار را کنترل می کنند.

انتظار می رود که سطح حمایت در مینیموم سطح روز پنجشنبه (1.1750) و به دنبال آن 1.1735 و 1.1705 باشد.

سطح مقاومت در 1.18 است (سطح پشتیبانی شده در روزهای اخیر). و اگر این سطح شکسته شود پس امکان اوج گیری تا 1.1845 و 1.1885 وجود دارد.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.