• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
ادامه روند نزولی در سایه انتشار امروز گزارش NFP
Published on 08.10.2021 12:09

با وارد شدن به جلسه معاملاتی امروز اروپا و در پی داده های ناامیدکننده از منطقه یورو و انتشار بهتر از حد انتظار تعداد مشاغل از ایالات متحده، که پایه و اساس همه شرکتهای مهم غیر کشاورزی است، یورو امروز هم در برابر دلار آمریکا ضعیف ظاهر شد.

اخبار اقتصادی دیروز آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا در ماه آگوست نشان داد که تولید صنعتی با منفی 4 درصد در در برابر 0.4 درصد انتظار تحلیلگران کاهش یافت، و این تصویری از اقتصاد آلمان است که هنوز با پیامدهای ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند.

وزارت کار ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که 326000 نفر در هفته منتهی به 2 اکتبر برای درخواست های اولیه دریافت مزایای بیکاری ثبت نام کردند، که کمی بهتر از پیش بینی 35000 نفر است. این خبر مهمی است زیرا بعد از تعداد زیاد درخواست های دریافت مزایای بیکاری معمولاً یک NFP قوی که امروز منتشر می شود در پی خواهد داشت.

بسیاری از سرمایه گذاران انتشار NFP را آخرین خبری می داند که نشان می دهد فدرال رزرو ایالات متحده قبل از پایان سال آینده برنامه های مشوق مالی خود را کاهش می دهد و برنامه هایی را برای افزایش نرخ بهره که مدت ها در پایین ترین سطح بوده است، آغاز می کند یا نه.

در حال حاضر همچنان جفت ارز EUR/USD در کانال اصلاحی بین 1.1562  و 1.1540 در نوسان است. همانطوری که ذکر شد، همه چیز برای این جفت ارز به انتشار امروز NFP بستگی دارد.

 اگر یورو سطح 1.1540 را بشکند احتمالا تا سطح حمایتی 1.1515 نزول خواهد کرد، اما اگر بعد از انتشار معلوم شود که تحلیلگران در پیش بینی خود اشتباه کردند، و یا اگر در رقم مشابهی منتشر شود، احتمال افزایش قیمت یورو وجود دارد.

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.