• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
آیا یورو بازار رو سورپرایز می کند؟
Published on 07.10.2021 11:21

با وارد شدن به جلسه معاملات امروز، دلار آمریکا این دارایی امن، در برابر یورو به بالاترین سطح 14 ماه گذشته رسید، چراکه افزایش قیمت انرژی باعث افزایش نگرانی از تورم می شود که می تواند رشد اقتصادی را که به تازگی و پس از همه گیر COVID-19 شروع به افزایش کرده است، کند کند.

فدرال رزرو ایالات متحده، که اخیراً به گذرا بودن فشارهای تورمی اشاره کرده بود، گفت که احتمالاً قبل از پایان سال، خرید اوراق قرضه ماهانه خود را آغاز می کند و پس از آن نرخ بهره بالا می رود. احتمالا باید در گفتار آنها تجدید نظر شود زیرا قیمت انرژی هیچ نشانه ای از کاهش از خود نشان نمی دهد.

موضوع دیگری که بانک مرکزی آمریکا بر آن تمرکز کرده است وضعیت فعلی بازار مشاغل است و گزارش مهم حقوق و دستمزد بخش غیرکشاورزی که قرار است روز جمعه منتشر شود، می تواند سرنخ های بیشتری را برای زمان بندی اقدامات بعدی فدرال رزرو ارائه دهد. تحلیلگران با 473000 شغلی که پیش بینی شده بود تا در ماه سپتامبر به اقتصاد ایالات متحده اضافه شود، انتظار بهبود مستمر در بازار کار را دارند.

قبل از انتشار فردای  NFP، تعداد اولیه درخواست ها برای کار، که همچنین یک شاخص مهم در مورد بازار مشاغل است، قرار است امروز منتشر شود و پیش بینی می شود که این رقم 350 هزار باشد که بهتر از رقم 362 هزار ماه گذشته است. این می توتند باعث ایجاد حرکاتی در جفت ارز EUR / USD شود.

ضمناً دیروز یورو توسط داده های خرده فروشی منطقه یورو با 0.3 درصد که بسیار کمتر از انتظارات تحلیلگران یعنی 0.8 درصد بود، تحت فشار چندانی قرار نگرفت، و این نشان می دهد که مصرف کنندگان هنوز مراقب هزینه ها هستند زیرا افزایش قیمت انرژی نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

از دیدگاه فنی، جفت ارز EUR/USD موفق به گذشتن از سطح حمایتی 1.1562 دلار شد و در ادامه و به سمت سطح حمایتی بعدی 1.1540 حرکت کرد، آن را تست کرد اما موفق به شکستن این سطح نشد. این جفت ارز در زمان نگارش این تحلیل مجدداً سطح 1.1562 که حالا دیگر یک سطح مقاومتی است را تست می کند.

 برای حرکت صعودی EUR/USD، این جفت ارز باید به بالای سطح 1.1562 دلار بازگردد و تثبیت شود تا شانس رشد بیشتر در کوتاه مدت را داشته باشد. البته احتمالاً در سطح روانی و قوی 1.1600 دلار با مقاومت سختی روبرو شود. اما اگر موفق به شکستن سطح 1.1600 شود احتمالا تا 1.1650 رشد کند.

سناریوی منطقی امروز برای این جفت ارز، ادامه روند اصلاحی در کانال 1.1540 تا 1.600 است.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.