• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
یورو در انتظار داده های خرده فروشی
Published on 06.10.2021 11:19

دلار آمریکا همچنان یورو را تحت فشار قرا داده و با ورود به جلسه امروز اروپا جفت ارز یورو/دلار با سقوطی دیگر بسیار آسیب پذیرتر هم به نظر می رسد.

اظهارات دیروز کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، که این نکته را خاطرنشان کرد که بانک مرکزی به تغییرات دستمزد و انتظارات تورمی توجه زیادی خواهد داشت تا اطمینان حاصل شود که این رقم در محدوده 2 درصد باشد.

او همچنین نگرانی چندانی نسبت به افزایش قیمت انرژی در اروپا نشان نداد و اشاره کرد که بانک مرکزی اروپا این را به عنوان یک موقعیت موقتی تلقی می کند که نیازی برای تصمیمات جدی نخواهد داشت.

خانم لاگارد گفت: "ما نباید در مورد کمبودها یا افزایش قیمت انرژی بیش از حد واکنش نشان دهیم زیرا سیاست پولی ما نمی تواند مستقیماً بر این پدیده ها تأثیر بگذارد."

انتشار دیروز ارقام PMI سرویس Markit از منطقه یورو و ایالات متحده کاملاً منطبق با انتظارات تحلیلگران بود و هیچ حرکت عمده ای در جفت ارز EUR / USD ایجاد نکرد. مهمترین داده های بخش خدمات ISM از آمریکا که با 61.9 در مقابل 60 پیش بینی تحلیلگران به بازار ارائه شد، خبری بود که باعث جلب توجهات به دلار شد.

با نگاهی به دادهای که امروز منتشر می شوند، همه نگاه ها به آخرین رقم خرده فروشی منطقه یورو خواهد بود که انتظار می رود با 0.4 درصد در مقابل 3.1 درصد رقم ماه های گذشته باشد و بدیهی است که یک کاهش شدید است. این ممکن است به دلیل افزایش قیمت انرژی باشد که باعث کاهش هزینه های مصرف کننده می شود، اما در هر صورت، نشانه منفی برای بلوک یورو است.

جفت ارز EUR / USD طی 5 جلسه معاملاتی اخیر در محدوده ای بین 1.1562 دلار و 1.1640 دلار در حال نوسان است. در زمان نگارش این تحلیل سطح 1.1562 در حال تست شدن دوباره قرار دارد.

اگر داده های اقتصادی به همین شکل به ضرر یورو باشد، احتمال شکسته شدن این سطح بسیار بالاست و احتمال افت قیمت تا 1.1540 و 1.1515 وجود دارد.

اما اگر سطح 1.1562 شکسته نشود، احتمالا این جفت ارز به روند اصلاحی خود ادامه خواهد داد.

 

پیش بینی بالا راهنمای مستقیم برای اقدام خاصی نیست، بلکه فقط یک حدس و مشاوره است، چراکه در نهایت تصمیم فقط با شماست. اگر به تجزیه و تحلیل و پیش بینی های ما، چه فنی و چه بنیادی علاقه مند هستید، حتما به سایت FIBO Group سری بزنید و از سایر امکانات این شرکت استفاده کنید.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.