• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
پیش بینی جفت ارز EUR / USD
Published on 15.07.2021 14:40

در جلسه معاملات روز گذشته، یورو توسط رئیس فدرال رزرو آمریکا، جروم پاول نجات یافت و او با ارزیابی تیره و تار اقتصاد ایالات متحده، که منجر به سقوط دلار در برابر ارزهای اصلی شد، بازار را غافلگیر کرد.

بیشتر فعالان بازار انتظار داشتند كه آقای پاول در سخنرانی خود در كنگره آمریكا و با توجه به آخرین داده های آمریكا، مانند آمار تورم دیروز، مقدمات لازم برای كاهش برنامه محرك فعلی را فراهم كند و مقداری بازه زمانی برای افزایش نرخ فراهم كند. که در 13 سال اخیر بیشترین رشد را داشته است.

 در عوض، رئیس فدرال رزرو به قانونگذاران آمریكایی گفت كه اقتصاد آمریكا برای پیشرفت چشمگیر هنوز مسیری طولانی در پیش دارد و به ویژه بازار كار هنوز خیلی كمتر از سطح قبل از COVID است. وی همچنین از موضع خود یعنی: نرخ تورم فعلی موقتی و زیاد است و باید در ماه های آینده کاهش یابد و بانک مرکزی برنامه کوتاهی ندارد و در واقع از طریق خرید دارایی به پمپاژ پول به اقتصاد ادامه می دهد، عقب نشینی کرد.

بخش دوم سخنرانی پاول در کنگره امروز منتشر خواهد شد و تمرکز اصلی جفت ارزی یورو/دلار پیش از انتشار اطلاعات خرده فروشی ایالات متحده در روز جمعه خواهد بود.

یورو در معرض خطر شکستن سطح حمایتی مهم 1.1775 دلار روز سه شنبه قرار داشت، اما همانطور که قبلاً ذکر شد، رئیس فدرال پاول یورو را نجات داد.

از آنجا که سیاست های پولی ایالات متحده در کوتاه مدت کم و بیش روشن است، بازار دوباره بر روی داده های اقتصادی تمرکز خواهد کرد و واحد پول اروپا برای ادامه بهبودی خود نیاز به غلبه بر سطح مقاومتی 1.1863 دلار دارد.


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.
اطلاعیه مهم
با کلیک بروی دکمۀ "ادامه" شما به سایت FIBO Group Holdings Limited (ثبت شده در قبرس تحت رگولاتوری CySEC) منتقل خواهید شد. برای مطالعه مفاد موافقت نامۀ مشتری به لینک مربوطه مراجعه نمایید. در صورت عدم تمایل به انتقل شدن از این صفحه بروی دکمۀ "لغو" کلیک نمایید.